Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Bierzmowani z darami dla krajów misyjnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Bierzmowani z darami dla krajów misyjnych

21 czerwca 2018 / Tekst

150 ornatów, 8 000 różańców a także kilka alb, komży, obrusów ołtarzowych, naczyń liturgicznych, krzyży - te wszystkie dary na rzecz misji  przekazała w tym roku młodzież bierzmowana z diecezji kieleckiej. Misjonarze i misjonarki składają podziękowania.

- Po raz czwarty do rąk misjonarzy i misjonarek z całej Polski zebranych w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, trafiły dary od młodzieży diecezji kieleckiej przystępującej w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania - informuje ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Jak informuje kapłan, większość darów składanych na ręce ks. biskupa Jana Piotrowskiego to ornaty, różańce, naczynia liturgiczne, medaliki i inne dewocjonalia. - W ciągu całego roku, odwiedzający Księdza Biskupa Kieleckiego misjonarze otrzymywali dary, które młodzież ofiarowała podczas bierzmowania. Pozostałe rzeczy dostarczone zostały do Warszawy. Misjonarze i misjonarki wyrazili wielką radość i wdzięczność. Prosili, by podziękować Księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu, kapłanom, a w szczególny sposób młodzieży i ich rodzicom.  Możemy być dumni iż młodzież naszej diecezji wraz ze swoimi duszpasterzami i rodzicami przyczynili się do tak wielkiego dzieła. Dzięki ich hojności i otwartości w krajach całego świata zostanie zaniesione światło pokoju i dobroci - mówi ks. Łukasz Zygmunt.

 

ZOSTAW KOMENTARZ