Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Będziemy mogli pomóc krajom misyjnym

25 kwietnia 2018 / Tekst

Stare, niepotrzebne i zużyte baterie, telefony, lodówki, telewizory i wiele innych tego typu rzeczy będzie można oddać na rzecz misji. W diecezji kieleckiej już wkrótce ruszy zbiórka elektrośmieci na ten cel.

Będzie to pierwsza w diecezji kieleckiej zbiórka elektrośmieci  na tak dużą skalę. W akcję włączają się wszystkie parafie.  - Parafianie  będą mogli nie tylko zadbać o środowisko i ekologię, ale też pomóc najbardziej potrzebującym - podkreśla Władysław Burzawa, koordynator akcji.

Zbiórka rozpocznie się 11 maja. - Zaczniemy od Posłowic, Nowin i Kieleckiego Słowika. Dokładne godziny i miejsca zbiórek są umieszczone na harmonogramach, które powinny być dostępne w każdej parafii - mówi Władysław Burzawa.

Mieszkańcy będą mogli oddawać, m.in. zużyte baterie, niesprawne telefony, komputery, czy lodówki.  - Pamiętajmy jednak, że przyjmować będziemy tylko sprzęt kompletny. Nie będziemy zbierać  poszczególnych części, świetlówek. Sprzęt trafi do naszego zakładu, gdzie zostanie przetworzony- powiedział Stanisław Rozumski z zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  w Piekoszowie.  

Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na cele misyjne. - Chcemy zrealizować wiele projektów. Wszystko zależy od tego, jak ta zbiórka będzie przebiegać . Priorytetem jest remont Polikliniki na Jamajce. Chcemy stworzyć tam oddział okulistyki, gdzie szczególnie ci najmłodsi będą leczeni. Pragniemy  również pomóc siostrze Judycie, która prowadzi sierociniec i szkołę. Potrzebny jest ich remont - informuje ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Warto dodać, że zbiórka elektrośmieci to nie jedyna akcja organizowana przez Władysława Burzawę na rzecz misji.  Od kilku lat realizowana jest także zbiórka makulatury dzięki której udało się już wybudować cztery studnie w Afryce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna