Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Alleluja! Jezus żyje!

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Alleluja! Jezus żyje!

diecezja kielecka / 01 kwietnia 2018 / Tekst
fot. Iwona Gajewska-Wrona fot. Iwona Gajewska-Wrona

– Dla człowieka wierzącego radość płynąca z faktu Zmartwychwstania Pańskiego zdaje się rozlewać na cały świat – powiedział biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta w słowach skierowanych do wiernych w czasie Mszy Świętej Pontyfikalnej, która została odprawiona w kieleckiej bazylice katedralnej. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. biskup Jan Piotrowski.

– W ten uroczysty dzień Zmartwychwstania Pańskiego ogarniam was pasterską modlitwą. Niech nasza modlitwa będzie darem wdzięczności Bogu za dar odkupienia i miłości, jaką nam objawił w Jezusie Chrystusie. Aby nas przenikała prawda o Zmartwychwstaniu, bo ona nadaje sens naszemu trudowi i naszemu życiu – powiedział ordynariusz diecezji w słowach wprowadzenia do liturgii.

Homilię wygłosił ks. biskup Andrzej Kaleta. Zaznaczał w niej, jak ważne znaczenie dla ludzi wierzących ma fakt Zmartwychwstania. – To serce Ewangelii i całego Nowego Testamentu. To szczyt historii Zbawienia. To najważniejsze wydarzenie dla nas chrześcijan, bo jak ktoś zauważył być chrześcijaninem to znaczy wierzyć w Chrystusa nie tylko jako największego człowieka przeszłości, ale również jako kogoś, kto zmartwychwstał, żyje i jest obecny pośród nas ­– powiedział biskup.

posłuchaj całej homilii:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy Święte Triduum Paschalne.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna