Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»„Alleluja czyli Happy Day” po raz trzeci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Alleluja czyli Happy Day” po raz trzeci

18 czerwca 2018 / Tekst

Niezwykle twórcze i radosne wydarzenie - tak mieszkańcy Kielc oceniają Festiwal „Alleluja czyli Happy Day”. W tym roku odbędzie się trzecia edycja imprezy. Będzie ona jednak nieco inna niż w poprzednich latach.

Tym razem III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day” potrwa dwa dni. - Zaczynamy 28 lipca od konkursu muzycznego o "Kryształową Barkę" w dwóch kategoriach. Pierwsza to najlepsze wykonanie piosenki religijnej, w drugiej kategorii zaś uczestnicy będą rywalizowali wykonując swój własny utwór o tematyce chrześcijańskiej. Konkurs będzie odbywał się w Kieleckim Centrum Kultury. Łącznie zaprezentuje się 30 uczestników, po piętnastu w każdej z kategorii. Muszę jednak przyznać, że zainteresowanie było ogromne, bo zgłosiło się ponad 150 chętnych - powiedział Leszek Kumański, pomysłodawca Festiwalu.

Wstęp na konkurs i przesłuchania jest oczywiście wolny. Zwieńczeniem dnia będzie koncert uwielbieniowy prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na kieleckim Rynku. - Zaprezentuje się zespół "Tylko Ty". Będzie to koncert wdzięczności dla Kielc i województwa za przyjęcie nas podczas obozu naszych stypendystów - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 Drugi dzień, czyli 29 lipca to gala finałowa w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem laureatów sobotniego konkursu, a także gwiazd specjalnych m.in. Mesajah, TGD, Exodus15, Tau. - Myślę, że poziom tego Festiwalu będzie bardzo wysoki. Zapewniam też, że będzie to wielki, energetyczny koncert, który udowodni, że nasza wiara jest pełna radości i uśmiechu - uzupełnił Leszek Kumański. Koncert galowy rozpocznie się o godz. 20. 

 O tym, że będzie to wyjątkowe wydarzenia zapewnia także prezydent Kielc Wojciech Lubawski. -  Mam nadzieję, że podczas tej imprezy urodzą się nowe przeboje chrześcijańskie, które będą kojarzone z naszym miastem. Mam nadzieję, że to się wpisze w tradycję naszego miasta - powiedział prezydent.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. biskup Jan Piotrowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna