Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»„Alleluja czyli Happy Day” po raz trzeci

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Alleluja czyli Happy Day” po raz trzeci

18 czerwca 2018 / Tekst

Niezwykle twórcze i radosne wydarzenie - tak mieszkańcy Kielc oceniają Festiwal „Alleluja czyli Happy Day”. W tym roku odbędzie się trzecia edycja imprezy. Będzie ona jednak nieco inna niż w poprzednich latach.

Tym razem III Ogólnopolski Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day” potrwa dwa dni. - Zaczynamy 28 lipca od konkursu muzycznego o "Kryształową Barkę" w dwóch kategoriach. Pierwsza to najlepsze wykonanie piosenki religijnej, w drugiej kategorii zaś uczestnicy będą rywalizowali wykonując swój własny utwór o tematyce chrześcijańskiej. Konkurs będzie odbywał się w Kieleckim Centrum Kultury. Łącznie zaprezentuje się 30 uczestników, po piętnastu w każdej z kategorii. Muszę jednak przyznać, że zainteresowanie było ogromne, bo zgłosiło się ponad 150 chętnych - powiedział Leszek Kumański, pomysłodawca Festiwalu.

Wstęp na konkurs i przesłuchania jest oczywiście wolny. Zwieńczeniem dnia będzie koncert uwielbieniowy prowadzony przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na kieleckim Rynku. - Zaprezentuje się zespół "Tylko Ty". Będzie to koncert wdzięczności dla Kielc i województwa za przyjęcie nas podczas obozu naszych stypendystów - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 Drugi dzień, czyli 29 lipca to gala finałowa w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem laureatów sobotniego konkursu, a także gwiazd specjalnych m.in. Mesajah, TGD, Exodus15, Tau. - Myślę, że poziom tego Festiwalu będzie bardzo wysoki. Zapewniam też, że będzie to wielki, energetyczny koncert, który udowodni, że nasza wiara jest pełna radości i uśmiechu - uzupełnił Leszek Kumański. Koncert galowy rozpocznie się o godz. 20. 

 O tym, że będzie to wyjątkowe wydarzenia zapewnia także prezydent Kielc Wojciech Lubawski. -  Mam nadzieję, że podczas tej imprezy urodzą się nowe przeboje chrześcijańskie, które będą kojarzone z naszym miastem. Mam nadzieję, że to się wpisze w tradycję naszego miasta - powiedział prezydent.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. biskup Jan Piotrowski.

ZOSTAW KOMENTARZ