Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Adorują Serce Pana Jezusa. Biskup modlił się w ich intencji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Adorują Serce Pana Jezusa. Biskup modlił się w ich intencji

Diecezja Kielecka / 08 maja 2019 / Tekst

Mszę Świętą w intencji wspólnoty Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawił w kieleckiej Katedrze biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. Wspólnota działa w Nowym Sączu.

 – Mile wspominam współpracę z tą grupą. Są to osoby bardzo wierzące i praktykujące. Myślę, że dzisiejszy dzień jest piękną okazją, żeby modlić się za wstawiennictwem świetego Stanisława, biskupa i męczennika – tłumaczy pasterz diecezji kieleckiej.

Biskup Jan Piotrowski nawiązał także do męczeństwa świętego Stanisława w swojej homilii. – Zawsze kiedy człowiek gardzi Bożymi Przykazaniami, kiedy pycha kształtuje jego ludzkie plany i zamiary, wszystko źle się kończy. Takie są historie ludów i narodów. Jeszcze i tych, które istniały przed przyjściem na świat Chrystusa i tych, które zaistniały później, ale także tych realizujących dziś swoją państwowość. Wiemy, że Boże Słowo oznajmia zawsze wiosnę duchowej odnowy, bo jest Bożym i natchnionym Słowem oraz mądrością pokazującą bezpieczną drogę. Tam gdzie głosi się Słowo Boże, spotyka się ono jednak z różnym stopniem akceptacji – wyjaśniał biskup kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Wspólnota Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa obecna jest w wielu diecezjach polski. Biskup Jan Piotrowski był duchowym opiekunem grupy z Nowego Sącza. – To osoby, które potrzebują pewnej duchowości, modlitwy i wzajemnych spotkań i są pełne troski o Kościół – dodał.

ZOSTAW KOMENTARZ