Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

KOŚCIÓŁ

Dzień otwarty w "Nazarecie"

wtorek, 28 kwietnia 2015 17:06 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Jak wygląda szkoła, jaki jest program nauczania, a przede wszystkim jacy są nauczyciele i uczniowie – tego wszystkiego mogli dowiedzieć się wszyscy, którzy we wtorek, 28 kwietnia przybyli na „Dzień otwarty” do  Liceum Ogólnokształcącym im św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym im św. Jadwigi Królowej w Kielcach to inicjatywa skierowana do gimnazjalistów, którzy zainteresowani są przyszłą edukacją właśnie w tej szkole. Od nowego roku w liceum utworzone zostaną dwie klasy pierwsze.
- Dzień otwarty był okazją do poznania kadry pedagogicznej, zaplecza edukacyjnego oraz oferowanego przez placówkę programu nauczania a także samych uczniów, którzy są najlepszym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych naszą szkołą – mówi siostra doktor Natalia Białek dyrektor Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.
Uczniowie zgodnie twierdzą, że „Nazaret” jest jedną z najlepszych szkół w Kielcach.
- Jest to szkoła, w której możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Tutaj każdy może się rozwijać. Jest to niesamowita szkoła i niesamowici ludzie – mówi Aleksandra Rak, uczennica I klasy liceum. Podobnie twierdzi Karolina Mazurek, tegoroczna absolwentka szkoły – Ucząc się w tej szkole bardzo się do niej przywiązałam, aż ciężko mi sobie wyobrazić jak będzie bez niej. Ten wyjątkowy klimat i atmosfera jaka tu panuje zapada głęboko w pamięci każdego ucznia i sprawia, że wraca się tu z uśmiechem na twarzy- mówi absolwentka.
Dzień otwarty w „Nazarecie przyciągnął wielu zainteresowanych gimnazjalistów. Każdy z nich był ciekawy, jak wygląda szkoła i jakie ma propozycje dla przyszłych uczniów. Nikt się nie zawiódł, bo już w progu został przywitany przez nauczycieli i ogromną rzeszę uczniów szkoły, którzy przygotowali dla gości wiele atrakcji. Wśród nich pokaz przeprowadzania eksperymentów w sali chemicznej, występy uzdolnionych muzycznie uczniów, czy też podróż do krainy Starożytnego Rzymu, w którą zaprowadzili uczniowie przebrani za historyczne postacie.
Wśród gości zwiedzających szkołę była Wiktoria Jas.
- Bardzo podoba mi się atmosfera jaka tu panuje. Widać, że wszyscy są dla siebie mili, dobrze się ze sobą czują. Myślę, że w takim gronie nauka będzie sprawiała samą przyjemność. Poza tym oferta jest bardzo bogata. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie – mówiła gimnazjalistka.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO