Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Ojciec Manjackal w Kielcach

środa, 13 maja 2015 10:02 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Przed nami rekolekcje, które poprowadzi ojciec James Manjackal, po raz pierwszy goszczący w naszym mieście. Spotkania zaplanowane są na 14 – 17 maja w jednej z hal Targów Kielce.

- Rekolekcje ojca Manjackala zawsze gromadzą rzesze ludzi chcących pogłębić swoją wiarę, uporządkować swoje życie i doświadczyć bliskiej obecności Boga przez Chrystusa i Ducha Świętego. Podczas tych niezwykłych spotkań mają miejsce liczne uzdrowienia zarówno fizyczne, jak i duchowe - wyjaśnia Bogumiła Wróblewska, koordynatorka rekolekcji.
Hasłem przewodnim spotkania będą słowa z Ewangelii według św. Mateusza „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. – To hasło jest odpowiedzią na ojca charyzmaty. O. James Manjackal jest członkiem Zgromadzenia Misjonarzy Świętego Franciszka Salezego. W czasie pracy jako wykładowca w seminarium spotkał Jezusa dzięki modlitwie młodego człowieka, który wzbudził w nim siłę Ducha Świętego. Został uleczony fizycznie, oraz duchowo i od tego momentu zapragnął głosić rekolekcje charyzmatyczne na całym świecie. Ojciec jest człowiekiem skromnym o niezwykłej wierze. Myślę, że Bóg poprzez jego ręce chce nas pokrzepić, by wypełniały się słowa Pisma Świętego: „Przyjdźcie do mnie wszyscy utrudzeni, a ja was pokrzepię” – opowiada Wróblewska.
W Polsce, po raz pierwszy rekolekcje z udziałem ojca Manjackala miały miejsce w 2008 roku. Wzięło w nich udział ponad 1500 osób z Polski i z zagranicy. Z kolei w 2014 roku w Warszawie na spotkanie z ojcem Jamesem przybyło prawie 9000 osób. Organizatorzy podkreślają, że atmosfery, jaka panuje podczas tych niezwykłych spotkań nie można doświadczyć nigdzie indziej. - Ludzie modlą się o uzdrowienie z choroby, rzucenie nałogów, uzdrowienie z lęków, depresji, zniewoleń duchowych, o nawrócenie dzieci albo współmałżonka. Wielu prosi o wzmocnienie wiary. Jest też radość, śpiew i poczucie bliskości Boga. Sam o. James daleki jest od nazywania siebie uzdrowicielem. Wielokrotnie powtarza, iż to nie on uzdrawia, lecz Jezus – mówi koordynatorka tegorocznych rekolekcji.
Organizatorem spotkania jest Parafia Rzymsko – Katolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.parafia.salezjanie.kielce.pl

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO