Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Mają plany na ŚDM

sobota, 25 kwietnia 2015 15:20 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Co nasza diecezja zaoferuje gościom Światowych Dni Młodzieży 2016, którzy przyjadą do naszego regionu? Właśnie zapadły pierwsze ustalenia w tej sprawie.

Zwrot podatków

Organizatorzy ŚDM 2016 w diecezji kieleckiej chcą, by ich propozycje pozostawiły niezatarte wspomnienia u przybyszów z różnych stron świata, by oferowały znacznie więcej niż stereotypowe programy pobytu proponowane np. podczas wymiany młodzieży. – Chcemy wydarzenia, które będzie niepowtarzalne – mówi ksiądz Sławomir Sarek, opiekun diecezjalnej młodzieży.

Oczywiście w programie pobytu gości znajdą się takie punkty, jak zwiedzanie najciekawszych zakątków regionu (m.in. Wiślicy) czy zajęcia związane z szeroko pojętym wypoczynkiem i rekreacją. Jednak najważniejszy ma być wymiar duchowy. Organizatorzy z jednej strony postawili na modlitwę, z drugiej zaś na świadectwa uczestników. W ich gestii leży też ograniczenie do minimum barier językowych.

Każdy z pięciu dni pobytu na Kielecczyźnie skupiać się będzie wokół konkretnej tematyki. Młodzi zajmą się Bożą miłością, grzechem, odkryciem tajemnicy Jezusa, otwarciem się na Niego oraz darem Ducha Świętego. – Chcielibyśmy wykorzystać zarówno polską młodzież, jak i zagraniczną do współtworzenia tego wydarzenia. Sami będziemy wychodzić z pewnymi propozycjami, ale przyjezdni też zapewne będą mieć głowy pełne pomysłów – mówią koordynatorzy ŚDM.

Dariusz Skrzyniarz

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO