Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Ciekawe książki od Jedności

piątek, 24 kwietnia 2015 14:37 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Wydawnictwo Jedność wychodzi do swoich czytelników z kolejnymi ciekawymi propozycjami. Są to książki podejmujące głęboką tematykę filozoficzną i teologiczną oraz tę bliską młodszemu pokoleniu. Kielecka oficyna otrzymała także nagrody wydawnicze za te tytuły.

Godną zainteresowania książką jest „Navigare… Przewodnik dla poszukujących” autorstwa kardynała Gianfranco Ravasiego. To książka dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Navigare... to swoista diagnoza współczesnej kultury ukazująca problem kondycji człowieka naszych czasów. - Uważam że książka „Navigare…” to jednocześnie jeden z najkrótszych i najbardziej fundamentalnych tekstów, jaki napisałem, który wyrasta z dialogu prowadzonego pomiędzy mną a pewną wielką postacią kultury francuskiej - mówi kardynał Ravasi, autor przewodnika. - Zanim wszedłem w ten dyskurs pomyślałem o napisaniu zrozumiałej książki, która byłaby rodzajem syntezy naszego credo, naszej wiary. Celem jest dotarcie zarówno do odbiorców wierzących jak i niewierzących – kontynuuje.

Wydawnictwo Jedność otrzymało statuetkę Feniksa za wydanie książki kardynała Ravasiego. Kielecka oficyna została wyróżniona tym tytułem także za „Historię chrześcijaństwa” w kategorii książek dla młodzieży oraz za album „Człowiek krzyża. Historia w obrazach” w kategorii edytorstwo. Feniksami nagradzani są wydawcy katoliccy.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO