Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Jeden grosz za jeden kilometr. Pomóżmy misjonarzom

poniedziałek, 20 lipca 2020 10:45 / Autor: Michał Łosiak
Fot. diecezja.kielce.pl
Michał Łosiak

„Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” – pod takim hasłem trwa Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W jego trakcie możemy pomóc misjonarzom w akcji „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy”.

Zwrot podatków

Już 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzyszofa – patrona kierowców. Z tej okazji w Kościele w Polsce przeżywamy okres szczególnej modlitwy za wszystkich prowadzących pojazdy. W wielu parafiach odbywa się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Uroczysta Msza Święta w ich intencji odprawiona zostanie także 26 lipca na Jasnej Górze. 

W tym czasie wierni pamiętają również o misjonarzach, dla których środki transportu stanowią istotny element ich posługi. Włączając się w specjalną akcję możemy pomóc im w dziele ewangelizacji.

Zachęcam do przekazania 1 grosza za 1 kilometr bezpiecznej jazdy właśnie na środki transportu dla misjonarzy. W duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji tłumaczy ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Miva Polska.

W zeszłym roku MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy, w 34 krajach świata.

plakatkrzysztof

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO