Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Od niedzieli więcej osób w kościołach. Rząd łagodzi obostrzenia

środa, 13 maja 2020 13:45 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jeden wierny na dziesięć metrów kwadratowych powierzchni będzie mógł przebywać w kościele podczas Eucharystii i nabożeństw od 17 maja. To efekt łagodzenia rządowych obostrzeń dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w obrzędach religijnych.

Zwrot podatków

Do tej pory przepisy mówiły o piętnastu metrach kwadratowych. Zasada nie obejmowała kapłanów i usługujących podczas nabożeństw. – Dla nas jest to dobra nowina. Kościoły są duże i nie stwierdzono, aby w nich dochodziło do zakażeń. Mamy piękną wiosnę i cieszymy się, że większa liczba wiernych będzie mogła przyjść do świątyni – mówi ks. Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

– Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach – tłumaczył premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że wiernych uczestniczących w nabożeństwach obowiązują zasady bezpieczeństwa takie jak zakrywanie ust i nosa oraz odpowiedni dystans.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO