Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Podziękujmy św. Janowi Pawłowi II. Specjalny hasztag w rocznicę urodzin papieża

środa, 13 maja 2020 10:09 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

#ThankYouJohnPaul2 – to hasztag, pod którym w mediach społecznościowych możemy publikować swoje wpisy z podziękowaniami dla św. Jana Pawła II. Inicjatywa wiąże się z setną rocznicą urodzin papieża, którą będziemy obchodzili 18 maja.

„Zachęcam do wzięcia udziału w inicjatywie z hasztagiem #ThankYouJohnPaul2. Polega ona na publikacji w mediach społecznościowych wpisów, zdjęć czy krótkich filmików z podziękowaniami dla świętego Jana Pawła II” – mówił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Dzięki ogólnoświatowej inicjatywie #ThankYouJohnPaul2 – „Dziękuję Ci Janie Pawle II” internauci dzięki wpisom, filmikom i zdjęciom stworzą wirtualny tort urodzinowy w mediach społecznościowych. „W ten sposób możemy wyrazić naszą wdzięczność papieżowi Janowi Pawłowi II, za to, co wniósł i wnosi do naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego. Za wszystkie spotkania z nim, w których mieliśmy okazję uczestniczyć, za jego słowa, które najbardziej pamiętamy, za inspiracje, które w nas wzbudzał i wzbudza. Możemy również publikować wspomnienia z nim związane.  W ten sposób opowiemy o świętym Janie Pawle II także młodemu pokoleniu, które nie miało okazji poznać bliżej papieża, a jest tak bardzo obecne właśnie w mediach społecznościowych”,  powiedział przewodniczący KEP.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO