Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

#BibliaNaDziś. Specjalny hasztag na Tydzień Biblijny

sobota, 25 kwietnia 2020 09:14 / Autor: Michał Łosiak
Fot. BP KEP
Michał Łosiak

#BibliaNaDziś – to hasztag, pod którym internauci będą mogli zamieszczać cytaty z Pisma Świętego w mediach społecznościowych podczas rozpoczynającego się w niedzielę Tygodnia Biblijnego.

Przypomnijmy, że jutro obchodzić będziemy także czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które zainauguruje dwunasty Tydzień Biblijny. – Słowo Boże jest zawsze aktualne i w każdym dniu przynosi nam konkretne przesłanie, dając odpowiedzi, wskazówki, przestrogi, pocieszenia, ale przede wszystkim przynosząc nadzieję. Otwierając Pismo Święte, czytamy, co Bóg właśnie tego dnia mówi do nas – mówi ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Rzecznik podkreśla, że słowo „dziś” w zaproponowanym hasztagu nie jest przypadkowe. Zachęca ono do codziennego słuchania Słowa Bożego.

Czytając Pismo Święte należy pamiętać, że chociaż składa się ono z wielu form i gatunków literackich, to nie jest ono opowieścią historyczną. – Jest ono słowem, które Bóg kieruje do ludzi na przestrzeni tysiącleci poprzez Stary i Nowy Testament. To słowo napisane pod natchnieniem Ducha Świętego. Biblię nie tylko czytamy, ale przede wszystkim rozważamy, medytujemy nad jej przesłaniem, modlimy się jej tekstami i dzielimy z innymi tym, co do nas przemawia. Nowoczesne media, w tym aplikacje sprawiają, że możemy czytać Pismo Święte  na naszych telefonach – dodaje.

Organizatorem Narodowego Czytania Pisma Świętego i Tygodnia Biblijnego jest Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO