Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski do kapłanów: "Dziękuję za waszą odważną posługę"

wtorek, 07 kwietnia 2020 11:25 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zbliża się Wielki Czwartek – dzień szczególny dla wszystkich kapłanów. Biskup kielecki Jan Piotrowski napisał specjalny list do wszystkich księży posługujących w naszej diecezji.

„Ze znanych Wam przyczyn nie możemy przeżywać Mszy Świętej Krzyżma razem, w naszej diecezjalnej wspólnocie kapłańskiej. Łącząc się z każdym z Was duchowo, zapewniam o modlitwie, którą wspieram kapłanów seniorów, księży przeżywających w tym roku swoje jubileusze, misjonarzy „ad genteks” i posługujących poza granicami naszego kraju, księży studentów, proboszczów, wikariuszy, księży pracujących w instytucja diecezjalnych oraz wszystkich, którzy znajdują się w jakichkolwiek sytuacjach życiowych i w różny sposób włączają się w pracę Kościoła dla zbawienia dusz” – czytamy w liście biskupa kieleckiego.

Pasterz naszej diecezji podziękował również kapłanom „za podejmowane modlitwy, działania i różnorodne inicjatywy na rzecz parafian, szczególnie za umożliwienie im kontaktu audiowizualnego z naszymi świątyniami poprzez media transmitujące Msze św., nabożeństwa, rekolekcje, itp., a także za odważną posługę sakramentalną osobistą wobec chorych, czy osób, które dobrowolnie przybywały do kościoła”.

PEŁNA TREŚĆ LISTU

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO