Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
DECORTREND

KOŚCIÓŁ

Dziś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Gdzie obejrzeć Mszę Świętą?

środa, 25 marca 2020 12:15 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas której wspominamy objawienie się Maryi Archanioła Gabriela, zapowiadającego narodziny Jezusa. W związku z pandemią koronawirusa we Mszy Świętej możemy uczestniczyć za pośrednictwem mediów.

„W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret,  do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.  Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, <błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.  Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»  Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną.  Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł” – opisuje to, jedno z najważniejszych wydarzeń, św. Łukasz Ewangelista.

Uroczystość Zwiastowania obchodził już od V wieku Kościół Wschodni. Na Zachodzie święto pojawiło się za czasów św. Grzegorza Wielkiego, czyli na przełomie szóstego i siódmego wieku. W obliczu zagrożenia koronawirusem wierni mają ograniczoną możliwość uczestniczenia w Mszach Świętych. Przypomnijmy, że rząd ograniczył liczbę osób biorących udział w obrzędach liturgicznych do pięciu. W związku z tym jesteśmy zachęcani do włączenia się w modlitwę Kościoła z pośrednictwem mediów.

TRANSMISJE MSZY ŚWIĘTYCH

Parafia św. Jadwigi w Kielcach transmituje w niedzielę: Mszę św. o godz. 11.30, w tygodniu: Mszę św. o godz. 18.00 ZOBACZ

Parafia św. Marii Magdaleny w Koszycach transmituje wszystkie Msze św. i nabożeństwa ZOBACZ

Parafia Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie ZOBACZ

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach ZOBACZ

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej ZOBACZ

Parafia św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu ZOBACZ

Parafia św. Stanisława w Mniowie ZOBACZ

Parafia Narodzenia NMP w Minodze ZOBACZ

Kościół Akademicki w Kielcach ZOBACZ

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO