Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Dzień Świętości Życia. Podejmij adopcję dziecka poczętego

środa, 25 marca 2020 10:15 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kościół w Polsce obchodzi dziś Dzień Świętości Życia. – To czas zachwytu nad istnieniem – mówi Radiu eM Kielce ks. Tomasz Kancelarczyk z Fundacji Małych Stópek. Tego dnia możemy także włączyć się w duchową adopcję dziecka poczętego.

Zwrot podatków

Nieprzypadkowo Dzień Świętości Życia obchodzony jest właśnie 25 marca, czyli w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas której wspominamy objawienie się Maryi Archanioła Gabriela, zapowiadającego narodziny Jezusa.

– Jeżeli odrzucamy prawo do życia dzieci nienarodzonych, to odrzucamy jednocześnie Chrystusa. To dzień zachwytu nad życiem, który rodzi modlitwę. Ona z kolei rodzi działanie i zmusza nas do walki na rzecz obrony osób poczętych – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes FMS.

Inicjatywą, w którą może się włączyć każdy z nas jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego - w jej ramach możemy modlić się za dzieci nienarodzone, zagrożone zabiciem w łonie matki. – Serdecznie do tego zachęcamy. Wyjątkowo nie rozpoczynamy jej w tym roku w świątyniach, ale można to zrobić indywidualnie, składając odpowiednie przyrzeczenie i spełniając pewne warunki – dodaje ks. Kancelarczyk.  

PODEJMIJ DUCHOWĄ ADOPCJĘ

Jak mówi prezes Fundacji Małych Stópek zabijanie dzieci nienarodzonych to jedna z największych tragedii naszych czasów. – To przeogromny problem. Musimy zdać sobie sprawę, że każdego dnia zabijanych jest troje dzieci poczętych i to tylko dlatego, że są inne, bo mają za dużo chromosomów. To straszne. Napawa mnie to smutkiem, rozpaczą i bezradnością, bo bezduszne prawo na to pozwala – przyznaje.

Pomysłodawcą Dnia Świętości Życia był św. Jana Paweł II.

Św. Jan Paweł II, Evangelium VItae:

"Potrzeba, by corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia, podobnie jak dzieje się to już z inicjatywy niektórych Konferencji Episkopatów. Trzeba, aby dzień ten był przygotowany i obchodzony przy czynnym udziale wszystkich członków Kościoła lokalnego. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja, nie należy jednak pomijać innych momentów i aspektów życia, które trzeba każdorazowo starannie rozważyć w kontekście zmieniającej się sytuacji historycznej".

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO