Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Dziś w samo południe modlitwa przy biciu dzwonów

środa, 25 marca 2020 09:04 / Autor: Michał Łosiak
Fot. diecezja.kielce.pl
Michał Łosiak

Episkopat Polski odpowiada na apel papieża Franciszka. Arcybiskup Stanisław Gądecki poprosił, żeby dziś o godzinie 12 we wszystkich kościołach zabrzmiały dzwony, a biskupi oraz kapłani odmówili modlitwę w intencji ustania epidemii.

Koronaw

„Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, biskupi oraz kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Proszę również, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony” – czytamy w komunikacie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W Krakowie zabije m.in. słynny Dzwon Zygmunta.

Ponadto przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy kard. Angelo Bagnasco prosi o odmówienie poniższej modlitwy:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO