Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Spotkanie Pana Jezusa ze swoim ludem. Niezwykła procesja w parafii Ducha Świętego

sobota, 21 marca 2020 21:57 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w niedzielę o godzinie 15 kapłani z parafii Ducha Świętego w Kielcach wyjdą na ulice z Najświętszym Sakramentem. – Chcemy wyrazić wiarę, że nasza siła i moc są tylko w Panu Bogu – mówi ks. Adam Kaczmarczyk.

Pięciu kapłanów wyruszy z Panem Jezusem na ulice osiedli Na Stoku i Świętokrzyskiego. – Inicjatywa nie jest ani nowa, ani nasza. W czasach zagrożenia wielokrotnie organizowano takie procesje. Za wiedzą i zgodą biskupa Jana Piotrowskiego pójdziemy na ulice naszej parafii. Z powodu epidemii procesje odbędą się bez udziału wiernych. Księżom towarzyszyć będą dwie osoby, odmawiające Koronkę do Bożego Miłosierdzia – tłumaczy ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz wspólnoty parafialnej.

Jak mówi kapłan, procesja ma kilka celów. - Chcemy wyrazić wiarę, że nasza siła i moc są tylko w Panu Bogu i złączyć się we wspólnej wierze. Będziemy także prosić o zmiłowanie i pokornie uznamy naszą słabość i grzeszność. To również czas spotkania Pana Jezusa ze swoim ludem. Ci wszyscy, którzy nie wezmą udziału w niedzielnej liturgii będą mogli przyjąć dar błogosławieństwa, stojąc w swoich oknach i na balkonach – dodaje ks. Adam Kaczmarczyk.

Procesja poprzedzona jest 24-godzinnym nabożeństwem „Zegar Męki Pańskiej”, w które włączyło się ponad 50 osób.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO