Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Nowi bracia dołączyli do Rycerzy Kolumba

sobota, 07 marca 2020 21:08 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

W sobotni wieczór w parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dokonała się tam inicjacja nowych braci, którzy wstąpili w szeregi Rycerzy Kolumba.

Zwrot podatków

- Mężczyzna chcący wstąpić do Rycerzy Kolumba, musi być wierzącym katolikiem, praktykującym w taki sposób jak rozumie to kościół i musi mieć przynajmniej osiemnaście lat – tłumaczył  Zygmunt Mazur, Wielki Rycerz Rycerzy Kolumba w Parafii Św. Królowej Jadwigi.

Uroczysta inicjacja nowych braci rozpoczęła się od Mszy Świętej. Po jej zakończeniu Rycerze Kolumba oraz mężczyźni chcący do nich dołączyć przenieśli się do Sali Rycerskiej, gdzie odbyła się ceremonia przyjęcia nowych członków.

- Proces inicjacji objęty jest procedurą tajności i nie mogę o nim mówić. Jednak jest to bardzo uroczysta chwila dla nowych braci i myślę, że wszyscy są uświęceni takim przebiegiem ceremonii – mówił Zygmunt Mazur.

Przypomnijmy, że Rycerze Kolumba to zakon, który istnieje od 138 lat i został powołany z inicjatywy Michaela J. Givney’a w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym, a w jej szeregach znajduje się 1,9 mln członków na całym świcie. W Polsce Rycerze Kolumba są od 10 lat i istnieje blisko  110 rad parafialnych.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO