Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Świąteczne spotkanie samorządowców z biskupem kieleckim

środa, 08 stycznia 2020 10:54 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Niech to wszystko co służy dobru małych ojczyzn cieszy się Bożym błogosławieństwem i życzliwością mieszkańców – mówił podczas spotkania świątecznego samorządowców biskup kielecki Jan Piotrowski.

reporterm

Spotkanie odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. W jego auli zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych z trzech województw znajdujących się na obszarze diecezji kieleckiej: świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. – Tam, gdzie ludzie się spotykają, tam jest możliwość dialogu, złożenia sobie życzeń, spojrzenia na siebie z życzliwością. To dzisiejsze ma wspaniałą tradycję i chciałbym pogratulować jego pomysłodawcom. Niech to wszystko co służy dobru małych ojczyzn cieszy się Bożym błogosławieństwem i życzliwością mieszkańców – powiedział biskup Jan Piotrowski.

W WSD obecni byli przedstawiciele samorządu województwa świętokrzyskiego na czele z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim i wicemarszałkiem Renatą Janik. – To jedyne miejsce w naszym województwie, gdzie spotykamy się z samorządowcami naszej diecezji, która wykracza poza nasz region. Życzę wszystkim ludzkiej życzliwości, siły i wytrwałości, Bożego błogosławieństwa oraz wszystkiego dobrego na każdy dzień – mówiła wicemarszałek Renata Janik.

Na spotkanie przybyli również reprezentanci władz państwowych. – Chciałbym życzyć samorządowcom, aby udawało im się sprostać wszystkim oczekiwaniom mieszkańców. Wiem, że nie jest to proste zadanie, ale wierzę w realizację przez nich najbardziej ambitnych planów, co będzie służyło mieszkańcom regionu – stwierdził wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

W seminaryjnej auli obecny był także prezydent Kielc Bogdan Wenta, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś i członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

Spotkania opłatkowe z biskupem kieleckim mają długą tradycję. Organizowane są od 2004 roku z inicjatywy ówczesnego biskupa kieleckiego Kazimierza Ryczana. – Ksiądz biskup poprosił mnie o utworzenia takich spotkań, na wzór tych z diecezji drohiczyńskiej. Tutaj wszyscy jesteśmy przede wszystkim katolikami, a nie osobami reprezentującymi jakieś opcje polityczne. W spokoju może porozmawiać i złożyć sobie życzenia – dodaje ks. ks. Tadeusz Szlachta, duszpasterz samorządowców.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO