Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

W Kielcach monarchów będzie… czterech. Już dziś wielki orszak

poniedziałek, 06 stycznia 2020 06:44 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już dziś przez Kielce przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. W role monarchów wcielą się wojskowi i dyrektor kieleckiej telewizji.

Pułkownicy Jarosław Molisak z Wojskowego Sztabu Wojskowego i Grzegorz Motak, dowódca świętokrzyskich Terytorialsów oraz dyrektor TVP3 Kielce – Przemysław Predygier – to oni w tym roku wcielą się w role Kacpra, Melchiora i Baltazara podczas kieleckiego orszaku z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. Barwny pochód będzie formował się od godziny 12 przed Wojewódzkim Domem Kultury.

O godzinie 12.30 uczestnicy orszaku wyruszą w stronę kieleckiej katedry. Królowie będą jechali na odtworzonym papamobile z pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Polsce. Rekonstrukcje pojazdu przeprowadził Marek Adamczak, który z kolei wcieli się w rolę… czwartego, spóźnionego króla. Według legendy spotkał on Pana Jezusa dopiero podczas Drogi Krzyżowej.

O godzinie 13 wszyscy wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej w bazylice katedralnej. – Po niej, na placu Jana Pawła II pokłonimy się Świętej Rodzinie i razem z królami będziemy śpiewać kolędy – mówi Jarosław Machnicki, dyrektor kieleckiego WDK-u.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO