Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[AUDIO] Biskup Jan Piotrowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie roku

środa, 01 stycznia 2020 13:27 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

W ostatni dzień roku biskup kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Eucharystii i nabożeństwu dziękczynno-przebłagalnemu za 2019, które sprawował w kieleckiej bazylice katedralnej. Wierni modlili się także w intencji księdza Sylwestra Okły, penitencjarza katedralnego. 

– W mijającym roku ksiądz biskup wyświęcił w naszej katedrze 16 alumnów na diakonów, a 7 diakonów wyświęcił na kapłanów. Konfesjonały naszej bazyliki są niemymi świadkami tysięcy spotkań z Jezusem Miłosiernym, które dokonują się w sakramencie pokuty i pojednania sprawowanym przez cały dzień. Za to wszystko składamy Bogu dziękczynienie – mówił w homilii proboszcz parafii katedralnej, ks. Adam Kędzierski.

W słowach skierowanych do wiernych ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na to, że w maju 2020 roku będziemy przeżywali jubileusz 850-lecia bazyliki katedralnej. – Chcemy więc prosić o łaskę dobrego przeżycia tej rocznicy, szczególnie przyzywając orędownictwa naszych patronów z tą świątynią związanych jak błogosławiony Wincenty Kadłubek, który jako biskup krakowski w 1213 ją konsekrował, czy błogosławiony Józef Pawłowski, tutejszy proboszcz w latach okupacji, zamęczony w Dachau w 1942 roku – mówił ksiądz Adam Kędzierski.

Posłuchaj całej homilii księdza Adama Kędzierskiego:

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO