Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Biskup Jan Piotrowski: To prości pasterze byli pierwszymi odbiorcami Dobrej Nowiny

środa, 25 grudnia 2019 09:04 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

– Eucharystia, jaką sprawujemy jest przede wszystkim darem odkupieńczej miłości, jaką Bóg ofiaruje nam w Jezusie Chrystusie – powiedział ordynariusz diecezji kieleckiej, ks. bp Jan Piotrowski w homilii wygłoszonej podczas pasterki w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Kielcach-Dąbrowie.

W słowach skierowanych do wiernych pasterz diecezji kieleckiej odniósł się do słów encykliki Ecclesia de Eucharistia papieża Jana Pawła II. – Przypomniał on, czym jest dar Eucharystii w życiu osobistym chrześcijanina i Kościoła jako całej wspólnoty. Im żywsza jest w nas wiara eucharystyczna, tym głębsze jest nasze uczestnictwo w życiu sakramentalnym i kościelnym – mówił.

Biskup Piotrowski wskazywał również na szczególne znaczenie nocy Bożego Narodzenia w wierze chrześcijańskiej. – Maryja powiła swojego pierworodnego syna, owinęła go w pieluszki i złożyła w żłobie, ponieważ nie znalazło się dla nich miejsce w gospodzie. Przedziwne wydarzenie. Wydaje się być bajkowe. Właściwe odczytanie tego wydarzenia wymagało jednak Bożej interwencji. Anioł oznajmił pasterzom, co się wydarzyło. Oni, prości Betlejemscy pasterze byli pierwszymi odbiorcami Dobrej Nowiny – powiedział biskup kielecki.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO