Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Tylko powiedz wszystkim o dobrych kapłanach

wtorek, 21 maja 2019 12:19 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

„Tylko powiedz wszystkim” to akcja, która ma na celu pokazywanie księży świecących przykładem ofiarności wobec ludzi i oddania Bogu. Swoje świadectwo o księdzu Czesławie Wali zamieściła na Facebooku Magdalena Fogiel-Litwinek, przewodnicząca Kukiz ’15 w regionie świętokrzyskim.

„Ksiądz Czesław Wala, człowiek, który jest dla mnie niedoścignionym wzorem. Twórca Sanktuarium w Kałkowie. Przy Sanktuarium za Jego staraniem powstała Wioska dla Dzieci Niepełnosprawnych, Dom Ludzi Starszych im. Sue Ryder i muzeum regionalne; w Rudniku nad Sanem dom dziecka (zbudowany na rodzinnej działce KS. Wali). 

Jestem dumna, że pochodzę z Parafii Krynki, w której KS Wala zaczynał swoją posługę.

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do akcji #TylkoPowiedzWszystkim i pokazywania dobrych przykładów z Kościoła. Ja znam jeszcze wiele osób godnych naśladowania i będę je pokazywać", pisze Magdalena Fogiel-Litwinek na swoim profilu na Facebooku.

– Chcemy przybliżać sylwetki kapłanów, którzy są prawi i wierni Chrystusowi. Jesteśmy z kapłanami, którzy zmienili nasze życie - mówi Łukasz Czechyra, autor videobloga "Słucham Pana" i pomysłodawca akcji. Można się do niej przyłączyć, publikując na swoim profilu w mediach społecznościowych historię opatrzoną hasztagiem: #TylkoPowiedzWszystkim

Nowy numer!
30/2020 30/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO