Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»25 lat świecy Caritas

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

25 lat świecy Caritas

08 grudnia 2018 / Tekst

Jest symbolem pomocy dzieciom, a my nie wyobrażamy sobie bez niej Wigilii – świąteczna świeca Caritas. W tym roku, już po raz 25-ty zasiądziemy przy niej do wigilijnego stołu. W akcję włączyła się również Para Prezydencka.

„Świeca, która tworzy polską Wigilię” – to hasło tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jak co roku w każdej parafii i biurze Caritas możemy nabyć specjalną świecę, z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby najmłodszych. Każda świeca daje potrzebującym dzieciom wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. – W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia tej akcji. Świeca ta wpisała się w polską Wigilię i rodziny katolickie nie wyobrażają sobie wigilijnego stołu bez niej. Jest ona namacalnym znakiem naszej miłości i wrażliwości, a także nawiązuje do tradycji pustego nakrycia, czyli otwartości na innych – mówi ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 milionów świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości serc Polaków. Tegoroczne świece zostały przekazane już do wszystkich parafii. W biurze kieleckiej Caritas nabędziemy ponadto świece o różnych kształtach i rozmiarach. – Oszacowaliśmy, że przez te lata w naszej diecezji rozprowadziliśmy ponad 1,6 miliona świec i pomogliśmy ponad 18 tysiącom dzieci poprzez organizację kolonii charytatywnych, zajęć świetlicowych, dożywiania, czy pomocy w leczeniu lub rehabilitacji. W tym roku przekazaliśmy parafiom 80 tysięcy świec. Mamy nadzieję, że znajdą one swoich nabywców i wszystkie zostaną sprzedane. To liczba, która uległa zwiększeniu w porównaniu z ubiegłymi latami – zauważył wicedyrektor Caritas.

W akcję włączyła się również Para Prezydencka: prezydent Andrzej Duda i jego małżonka, Agata Kornhauser-Duda.ZOSTAW KOMENTARZ