Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KOŚCIÓŁ

Obchody 25-lecia wizyty Jana Pawła II na Ziemi Świętokrzyskiej

wtorek, 24 maja 2016 09:47 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

W tym roku przypada 25 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II w diecezji kieleckiej. W Kielcach uroczystości jubileuszowe będą miały miejsce 4 czerwca. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 na Placu Jana Pawła II oratorium słowno – muzycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Następnie, o godz. 10:30 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godzinie 11:00. Będzie jej przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Po Eucharystii nastąpi przejście przez Bramę Miłosierdzia w Bazylice Katedralnej. Wierni będą mieli możliwość zwiedzania muzeów na Wzgórzu Katedralnym.

W piątek, 3 czerwca 2016 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się Jubileuszowe X Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej.

- Celem spotkania jest podziękowanie Bogu za Ojca Świętego Św. Jana Pawła II, który 25 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej – informują organizatorzy.

Patronat nad spotkaniem objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, żona Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.

Rodziny, koła charytatywne, parafie, wolontariusze są proszeni o pomoc chorym i niepełnosprawnym w udziale we wspomnianym spotkaniu.

                                               PROGRAM SPOTKANIA:

10.00– Odsłonięcie pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II

10.30– Zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00– Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

12.00– Część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek

 

Z okazji 25. rocznicy pobytu Jana Pawła II w regionie świętokrzyskim powstaje pomnik papieża. Monument stanie na skwerze przy lotnisku w Masłowie.

Uroczystość odsłonięcia odbędzie się 3 czerwca o godz. 10:00.  – Figura została zaprojektowana przez Michała Pronobisa. Pomnik  idealnie odzwierciedla emocje towarzyszące wizycie Ojca Świętego w Masłowie. Szalała wtedy burza, dlatego szaty Jana Pawła II są lekko rozwiane a wokół znajdują się kartki, nawiązujące do tych,  które podczas homilii wypadły papieżowi z rąk – opowiada  wójt miny Masłów  Tomasz Lato.  Koszt figury  i zagospodarowania terenu to około 200 tys. zł.  – Zebraliśmy już około 130 tysięcy złotych. Pieniądze przekazują osoby prywatne, firmy oraz świętokrzyskie samorządy – wymienia wójt.

PRZYPOMINAMY SŁOWA JANA PAWŁA II, KTÓRE POWIEDZIAŁ DO NAS W MASŁOWIE.

Jan Paweł II o dekalogu:

Jan Paweł II o dziecku poczętym:

Jan Paweł II o dzieciach:

Jan Paweł II o IV przykazaniu:

Jan Paweł II o koronacji obrazu:

Jan Paweł II o małżeństwie:

Jan Paweł II o miłosierdziu:

Jan Paweł II o patriotyzmie:

Jan Paweł II o przewodnikach i Górach Świętokrzyskich:

Jan Paweł II o rodzinie:

Jan Paweł II o wolności:

Jan Paweł II o wychowaniu dzieci:

Jan Paweł II o Ziemi Świętokrzyskiej:

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO