Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

piątek, 20 maja 2016 15:33 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Wspólny śpiew, modlitwa, Msza święta  a także zabawa i konkursy – to wszystko złożyło się na spotkanie Szkolnych Kół Caritas. W wydarzeniu wzięło udział niemal trzystu wolontariuszy z całej diecezji kieleckiej. 

 

W Diecezji Kieleckiej działają 73 Szkolne Koła Caritas, które zrzeszają prawie 2 tysiące wolontariuszy. -  Jest to młodzież, która na co dzień pomaga osobom starszym, chorym i ubogim – mówi ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wśród wolontariuszy obecna była Julia Wójcicka z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. W Szkolnym Kole Caritas uczennica działa już 2 lata. – Ten czas wiele mnie nauczył. Do moich największych inicjatyw należy Turniej Piłki Nożnej na rzecz hospicjum, działam także w innych akcjach, między innymi w zbiórkach żywności, kiermaszach, czy  corocznych edycjach kapani POLA NADZIEI. Tego jest naprawdę dużo. Staram się być tam, gdzie są potrzebujący. Przy czym nie robię tego dla siebie, a właśnie dla nich. I myślę, że nie tylko ja, ale wszyscy, którzy w takim kole działają mają takie podejście. To nie jest coś, dla zapchania czasu, czy dobrej oceny z religii, ale coś co daje radość i nam i bliskim – przyznaje dziewczyna.

Od 15 lat Szkolne koło Caritas prowadzi Artur Drozdowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. Mężczyzna podkreśla, że w ciągu tych kilkunastu lat przez Koło przewinęło się ponad 300 wolontariuszy. – To jest ogromny sukces i szczęście. Miło jest patrzeć na młodych ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają na to, by pomagać innym.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję obejrzeć spot promujący działalność Szkolnych Kół Caritas, a także porozmawiać z ks. biskupem Janem Piotrowskim. Podsumowaniem wydarzenia była gra miejska, w której uczestnicy poznawali uczynki miłosierdzia.

Galeria dostępna TUTAJ

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO