Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

KOŚCIÓŁ

Diecezjalny Dzień Kapłański

czwartek, 19 maja 2016 13:17 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Księża z całej diecezji kieleckiej spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Kapłański. Wydarzeniu towarzyszyła wspólna modlitwa, Msza św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach oraz złożenie daru przez kapłanów na rzecz Funduszu Stypendialnego im. Ks. Biskupa Czesława Kaczmarka.

 

Każdego roku kapłani z całej diecezji kieleckiej spotykają się w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, by wspólnie przeżywać Dzień Kapłański. –  W tym dniu w sposób szczególny pragniemy rozważać, czym jest nasze uczestnictwo w kapłaństwie Chrystusowym. Modlimy się wspólnie za siebie i  wszystkich tych, którzy podążają tą drogą. Naszą modlitwą otaczamy także tych, którzy gdzieś w życiu się pogubili, osłabli, pamiętamy również o kapłanach chorych i cierpiących – zaznacza ks. biskup Jan Piotrowski.

O potrzebie tego dnia mówił także ks. biskup Marian Florczyk. – Ten dzień jest ważny  i potrzebny nie tylko dla kapłanów, ale także i  dla wszystkich wiernych. To jest taki szczególny moment, żeby po pierwsze zatrzymać się i głębiej zastanowić nad tym, kim jesteśmy i kim powinniśmy być. A po drugie, żeby zwrócić uwagę na rolę, jaką mamy pełnić w społeczeństwie: na rzecz zbawiania drugiego człowieka.

W ramach Dnia Kapłańskiego księża wysłuchali także konferencji ks. prof. dr hab. Andrzeja Żądło zatytułowanej  "Liturgia szczytem i źródłem życia oraz posługi kapłana".

 

Tag:
Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO