Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Uczniowie szkół im. Jana Pawła II spotkali się w Piotrkowicach

środa, 18 maja 2016 12:56 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

– Chcemy za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II upraszać łaski dobrej i owocnej pracy dydaktycznej i wychowawczej – mówili przedstawiciele Świętokrzyskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na spotkaniu w Piotrkowicach.

Przedstawiciele szkół im. Jana Pawła II spotykają się co roku o tej samej porze. 18 maja, czyli w dniu urodzin papieża Polaka. Dotychczas spotkania odbywały się w kieleckiej Katedrze. W tym roku po raz pierwszy nastąpiła zmiana miejsca. Wybór padł na Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Piotrkowicach. Mówi Jacek Sobaś, dyrektor szkoły:

Uroczystości rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego. W homilii ordynariusz kielecki zwracał uwagę na potrzebę wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i w zgodzie z nauczaniem św. Jana Pawła II.

Uczniom osoba Jana Pawła II kojarzy się przede wszystkim z dobrocią i miłosierdziem.

W diecezji kieleckiej działa niemal 40 szkół różnego stopnia noszących imię Jana Pawła II, a w województwie świętokrzyskim takich placówek jest około 50. Papież Polak jest patronem Szkoły w Piotrkowicach od 1999 roku.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO