Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Modlili się o trzeźwość

sobota, 07 maja 2016 20:10 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Kilkadziesiąt osób z diecezji kieleckiej wzięło udział w procesji różańcowej, która przeszła ulicami Kielc. Maszerując z antyalkoholowymi transparentami wierni modlili się o trzeźwość. Nabożeństwo zakończyło się mszą świętą odpustową Matki Bożej Łaskawej Patronki Kielc pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

Z transparentami antyalkoholowymi, w towarzystwie Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej  „Sitkówka-Nowiny" i z różańcami w dłoniach kielczanie przemaszerowali ulicami miasta. Wszystko po to, by pokazać, że z nałogiem należy walczyć. Zwieńczeniem nabożeństwa była msza święta odpustowa Matki Bożej Łaskawej Patronki Kielc pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego. - Bardzo się cieszymy, że procesja różańcowa w intencji trzeźwości zbiegła się ze świętem patronki Kielc- Matki Bożej Łaskawej. Pragniemy oddać się w Jej opiekę. Chcemy, aby Ona wypraszała nam u Jezusa Chrystusa trzeźwość w naszych rodzinach. To jest bardzo ważne, bo jeżeli w naszym życiu będzie jej brakowało, to będzie dochodziło do wielkich tragedii na wszystkich płaszczyznach: społecznej, politycznej, ekonomicznej, a także i religijnej- zaznacza duszpasterz trzeźwości diecezji kieleckiej ks. Kamil Banasik.

Tego typu inicjatywa odbyła się w Kielcach po raz pierwszy. – W dzisiejszych czasach problem alkoholizmu jest bardzo widoczny, dlatego  bardzo  ważne jest, żeby mówić głośno o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niesie. Ta procesja to nie tylko forma modlitwy, ale też próba zachęcania mieszkańców miasta i diecezji do życia w trzeźwości – mówi Helena Kozieł, uczestniczka wydarzenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Duszpasterstwo Trzeźwości i Rycerstwo Niepokalanej.

Galeria dostępna TUTAJ

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO