Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Droga Światła przeszła przez Kielce

piątek, 06 maja 2016 21:59 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Ponad 100 osób uczestniczyło w Drodze Światła, która przeszła ulicami centrum Kielc. Uroczystościom przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia.

Nabożeństwo Drogi Światła składało się z 14 stacji, będących spotkaniami ze Zmartwychwstałym Jezusem. Były one przystankami na drodze rozpoczynającej się i kończącej w kościele pw. św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej. Trasa prowadziła deptak, ulicę Staszica i Zamkową, plac Najświętszej Marii Panny i Skwer Żeromskiego.

W Kielcach takie nabożeństwo odbyło się po raz pierwszy. - Tradycją w Polskim Kościele jest Droga Krzyżowa. Nie przeżywamy zbyt mocno tradycji Wielkiej Nocy. Drogę Światła postanowiliśmy zorganizować po to, by przeżywać tajemnice spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. - mówi Grzegorz Rynk, jeden z inicjatorów wydarzenia. - Jesteśmy tu też po to, by pokazać innym, że kiedyś spotkaliśmy w swoim życiu i nadal spotykamy żywego Jezusa, który pomaga, wspiera i nadaje sens naszemy życiu. Tym się chcemy dzielić i to przekazywać - dodaje uczestnicząca w nabożeństwie Ilona.

W słowach skierowanych do zgromadzonych wiernych ksiądz biskup Jan Piotrowski podkreślał rolę Zmartwychwstania Pańskiego w naszej wierze. - W świetle tej największej tajemnicy naszej wiary mogliśmy przemedytować 14 stacji, niejako 14 odsłon tej wielkiej tajemnicy. Po to, by odnaleźć w niej jednocześnie bogactwo łaski, jakie rodzi się ze zmartwychwstania Chrystusa, wielość zadań jak również i ostatecznie posłanie, aby iść i głosić światu, że Chrystus zmartwychwstał - mówił.

ks. biskup Jan Piotrowski w słowie do wiernych:

W czasie nabożeństwa były sprzedawane świece. Dochód zostanie przeznaczony na paczki dla ubogich rodzin. Organizatorem wydarzenia było Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 we współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia Diecezji Kieleckiej. Patronat medialny objęło Radio eM Kielce.

Kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO