Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Bp Piotrowski: Jasnogórskiej Pani powierzajmy siebie i naszą Ojczyznę

wtorek, 03 maja 2016 12:40 / Autor: Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

„Niech nad polską ziemią zawsze powiewa sztandar z napisem: Bóg Honor Ojczyzna” – mówił ks. biskup Jan Piotrowski w kieleckiej katedrze podczas Mszy świętej w intencji Ojczyzny w dniu Święta Konstytucji 3 Maja.

Jednocześnie Biskup Kielecki podkreślał, że jeśli ktoś nie pamięta, że historia Polski pisana jest czynami bohaterów w obronie wartości chrześcijańskich, które ją kształtowały, a „jeszcze gorzej jeśli tym publicznie pogardza, sprzedając za bezcen to, co polskie na tanim rynku kosmopolitycznego świata, nie jest chrześcijaninem, a tym mniej Polakiem” – podkreślał.

„Historia Polski (…) to są dzieje polskich świętych i mądrych władców, wspaniałych uczonych, mistrzów pióra i sztuki, a także wielu pokoleń milionów zwyczajnych i prostych ludzi o głębokiej wierze, szlachetnych obyczajach i wysokiej kulturze duchowej” – mówił ks. biskup.

Biskup zaznaczył, aby zawsze nad polską ziemią powiewał sztandar z napisem: Bóg, Honor, Ojczyzna. – „Niech już nigdy nie powieje nad polską ziemią sztandar swastyki, dwugłowych orłów, albo różnych wron” – mówił ordynariusz kielecki.

„Niech geniusz Bożej łaski naszego człowieczeństwa, jego talentów, ukochania prawdy, jedności, wolności i dobra, czyni nas autentycznymi dziećmi polskiej ziemi, którzy wzrastają pod opieką Maryi Królowej Polski” – modlił się ks. biskup Piotrowski.

Podczas Mszy świętej Biskup Kielecki odczytał akt zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej losy Polski i Polaków.

Posłuchaj całej homilii:

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO