Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

KOŚCIÓŁ

Znamy finalistów etapu diecezjalnego XX edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej

wtorek, 26 kwietnia 2016 15:43 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Znamy finalistów etapu diecezjalnego  XX edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej. Laureatami zostali: Piotr Dudkiewicz z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, Wiktoria Sator z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju oraz Paulina Piwowarska z LO im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie.  To oni będą reprezentować diecezję kielecką w finale ogólnopolskim.

 

 

W etapie diecezjalnym jubileuszowej edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej wzięło udział łącznie 40 uczestników. Ale tylko trzech najlepszych dostało się do finału. - Każdemu z  nich należą się gratulacje i słowa uznania – mówi ks. Andrzej Kaszycki, przewodniczący jury. Dla laureatów możliwość zaprezentowania swojej wiedzy podczas finału ogólnopolskiego to nie tylko wyróżnienie, ale także motywacja do dalszej pracy.  – Bardzo się cieszę, że zaszłam tak daleko. Wiem jednak, że to nie koniec pracy i na pewno nie spocznę na laurach. Będę robiła wszystko, żeby dobrze przygotować się do finału – mówi Paulina Piwowarska.

Z okazji jubileuszu konkursu młodzi przygotowują także specjalny dar dla papieża Franciszka.  Jest to przepisana własnoręcznie przez uczestników treść adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium.  -  Każda z diecezji przygotowuje na specjalnym materiale poszczególne fragmenty, które następnie zostaną połączone w jedną, 300-metrową całość.  Taki dar zostanie złożony papieżowi Franciszkowi podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówi Łukasz Dzięcioł, Koordynator Diecezjalny Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Jedną z form nagród dla trojga najlepszych z każdej diecezji jest możliwość bezpłatnego udziału, wraz ze swymi katechetami, w dwudniowym IX Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych z Biblią na Jasnej Górze. Tegoroczny zjazd odbędzie się 12 i 13 maja br., a jego tematyka będzie stanowiła przygotowanie do finału konkursu. W programie pojawią się też akcenty nawiązujące wprost do Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, m.in. przejście przez jasnogórską Bramę Miłosierdzia czy przypomnienie spotkania, jakie w 1991 r. odbył na Jasnej Górze z młodymi całego świata papież Jan Paweł II.  

Finał XX edycji konkursu biblijnego zaplanowano na 6-7 czerwca br. w Niepokalanowie. Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka. Laureaci wraz z katechetami udadzą się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

 

Tag:
Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO