Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

"Nazaret" zaciekawił gimnazjalistów!

poniedziałek, 25 kwietnia 2016 17:35 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Prezentacje, doświadczenia laboratoryjne, projekcje filmowe, gry i zabawy – to wszystko i jeszcze więcej znalazło się w programie Dnia Otwartego zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Zdaniem odwiedzających szkoła jest warta zainteresowania. 

 

Dzień Otwarty w „Nazarecie” cieszył się dużym zainteresowaniem. Placówkę odwiedziły tłumy gimnazjalistów.  – To moja pierwsza wizyta w tej szkole. Muszę przyznać, że zarówno uczniowie, jak i kadra nauczycielska bardzo się postarali. Program, który przygotowali jest na tyle interesujący i pokazujący poziom uczniów, że może zachęcić – mówi Piotr Młynarczyk. Gimnazjalista odwiedza kieleckie szkoły w poszukiwaniu tej, która wzbudzi jego największe zainteresowanie. – Póki co „Nazaret” i „Żeromski” są moimi faworytami. Co wybiorę? Jeszcze nie wiem- dopowiada.

Na odwiedzających liceum czekało wiele niespodzianek. W programie znalazły się między innymi: prezentacje doświadczeń laboratoryjnych, eksperymenty, quizy i zagadki oraz gry i zabawy taneczne. Na pytania odwiedzających odpowiadali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele pracujący w szkole. – Dzień Otwarty  jest po to, żeby gimnazjaliści mogli sami się przekonać jak u nas jest. Mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy pokazało wszystkim, że nasza szkoła to nie tylko wysoki poziom nauczania, ale przede wszystkim zgrani ludzie i wspaniała atmosfera – mówi Kamil Gil, jeden z uczniów „Nazaretu”.

 O tym, że Liceum Ogólnokształcące  im św. Jadwigi Królowej w Kielcach jest dobrym wyborem, jest przekonany Krzysztof Jankowski. – Byłem też w innych szkołach, ale myślę, że pozostanę przy Nazarecie. Ja szukam szkoły, w której będę mógł się rozwijać. Chciałbym postawić na udział w olimpiadach i konkursach, i uważam, że tu najlepiej mnie do tego przygotują- twierdzi chłopak.

Liceum jest szkołą  prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Prowincja Krakowska. Od nowego roku w liceum utworzone zostaną dwie klasy pierwsze. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie nazaret.kielce.pl.

 

Tag:
Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO