Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KOŚCIÓŁ

"Gdzie chrzest tam nadzieja"

wtorek, 19 kwietnia 2016 12:47 / Autor: Katarzyna Bernat
Katarzyna Bernat

W wywiadzie dla diecezjalnego Radia eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski przypomniał o znaczeniu chrztu dla Polski i każdego człowieka, podzielił się także refleksjami z centralnych obchodów Jubileuszu w Gnieźnie i Poznaniu.

– Dla ludzi wierzących chrzest jest fundamentem wejścia w przyjaźń z Bogiem oraz zaproszeniem do życia w łasce, prawdzie o sobie, którą budujemy na drodze zachowania Bożych przykazań i Ewangelii. Są to wyzwania wciąż aktualne, bo chrześcijanin jest człowiekiem na drodze do doskonałości, przemiany i nawrócenia – mówił Ksiądz Biskup.

Ks. Biskup podkreślił, że udział w historycznym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu był wielkim przeżyciem. – Niezależnie od opcji politycznych czuliśmy się wszyscy Polakami – zaznaczył ks. bp Piotrowski.

W diecezji kieleckiej obchody Jubileuszu będą się odbywały w Wiślicy. – Jest to miejsce nieco zapomniane przez historyków, ale niezwykle ważne dla naszego kraju i regionu. W tym roku będzie kilka okazji, aby je odwiedzić. W czerwcu odbędzie się diecezjalna pielgrzymka młodzieży, 21 lipca spotkanie Światowych Dni Młodzieży z młodymi ludźmi z całego świata, a we wrześniu odbędzie się pielgrzymka diecezjalna z okazji 1050-rocznicy Chrztu Polski połączona z 50 rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Łokietkowej, która miała miejsce z okazji Millenium Chrztu Polski. Będzie to okazja do odnowienia naszych przyrzeczeń chrzcielnych w tym historycznym i ważnym miejscu – podkreślił ks. biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej rozmowy z Księdzem Biskupem Janem Piotrowskim.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO