Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wielu kielczan zjawiło się w niedzielny wieczór w kieleckiej Hali Legionów, by posłuchać koncertu z cyklu "Betlejem w Polsce", zatytułowanego „Głośna noc”. Na scenie zaprezentowało się wielu wybitnych artystów, w tym między innymi Mietek Szcześniak, Marek Piekarczyk,  Magda Bereda i Arka Noego.

Mszą świętą w kościele akademickim św. Jana Pawła II rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie opłatkowe Parafialnych Zespołów Caritas. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

Grono Przyjaciół Seminarium spotkało się dzisiaj w kieleckiej katedrze, by wspólnie modlić się za dar kapłaństwa i nowe powołania. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył pasterz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

– Niech to wszystko co służy dobru małych ojczyzn cieszy się Bożym błogosławieństwem i życzliwością mieszkańców – mówił podczas spotkania świątecznego samorządowców biskup kielecki Jan Piotrowski.

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek w Wojewódzkim Domu Kultury, by wspólnie przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Spotkanie obfitowało w wiele serdeczności i wzajemnej życzliwości.

Szósty stycznia to w kościele katolickim Święto Trzech Króli. Dzień ten jest również Światowym Dniem Misyjnym Dzieci. W bazylice katedralnej w Kielcach odprawiono Mszę świętą w intencji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Eucharystii przewodniczył pasterz Diecezji Kieleckiej, biskup Jan Piotrowski.

 

Strona 1 z 18