Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

– W tym miejscu przebywa sam Jezus Chrystus, z którym możemy się spotkać – mówił ksiądz Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej o poświęconej dziś nowej kaplicy Matki Bożej w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Będzie w niej prowadzona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach modlili się w kieleckiej katedrze w przeddzień wspomnienia patronki swojej szkoły. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski.

Modlitwa w intencji rodziny

środa, 15 maja 2019 14:48

"Rodzina polska w koncepcji odradzającego się państwa po 100 latach odzyskania niepodległości w 1918 roku". Pod takim tytułem w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się XXVII Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Spotkanie zorganizowane przez wojewodę Agatę Wojtyszek poprzedziła Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

Wszyscy jesteśmy powołani, żeby być niepowtarzalnymi świadkami Chrystusa. Nawet jeśli człowiek jest grzeszny i zraniony, to Bóg go kocha i wskazuje mu miejsce odpoczynku - mówił biskup Jan Piotrowski do pątników uczestniczących w 37. Kieleckiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Msza święta odbyła się w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

 

Uroczystą Mszą świętą na placu przy Kościele św. Wojciecha rozpoczęły się główne uroczystości Bożego Ciała w Kielcach. Tuż po Eucharystii, wierni wyruszyli w procesji do czterech ołtarzy.

Od wspólnej Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej rozpoczęły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Kielcach. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Strona 1 z 2