Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Święta u grekokatolików

Diecezja Kielecka / 08 stycznia 2019 /

Katolicy obrządku wschodniego obchodzą Boże Narodzenie. Wśród nich są grekokatolicy z naszej diecezji, którzy od 2017 roku mają swoje duszpasterstwo.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki uczestniczył w spotkaniu opłatkowym z samorządowcami w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Była to okazja nie tylko do składania życzeń, ale również do podsumowania minionego i przedstawienia planów na przyszły rok.

W Nowym Roku gościem Radia eM Kielce był Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Rozmawialiśmy o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie oraz o potrzebie modlitwy i wsparcia dla misji i misjonarzy.

W ŚDM w Panamie będzie uczestniczyć również młodzież z diecezji kieleckiej. Obecny będzie tam także ks. biskup Jan Piotrowski.

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła" w Kielcach zaprasza do udziału w Konferencji  „Chrześcijanin - człowiek w drodze", która odbędzie się 20 stycznia w Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła.

Zbliża się Betlejem

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Józef Broda, Mate.O oraz Dawid Kwiatkowski to gwiazdy, które zaśpiewają najpiękniejsze kolędy polskie podczas kolejnej edycji koncertu „Betlejem w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach.

Z duszpasterską wizytą…

diecezja kielecka / 07 stycznia 2019 /

W dalszym ciągu przeżywamy Boże Narodzenie. To czas świętowania przyjścia na świat Zbawiciela, ale również licznych spotkań i odwiedzin w gronie bliskich. Dla Kościoła w Polsce to okres szczególny, ponieważ we wszystkich parafiach trwają wizyty duszpasterskie, potocznie zwane kolędą.

6 stycznia odbyła się Gala Finałowa 4. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie”. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać fantastycznych interpretacji najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Królowie przeszli ulicami Kielc

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 /

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przeszedł ulicami Kielc. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta i barwny korowód.

Święto misyjne dzieci

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 /

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Bazylice Katedralnej w Kielcach biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawił uroczystą Mszę Świętą.

6 stycznia, jak co roku, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Jest to również Święto Patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Wizyta Trzech Mędrców

Skalbmierz / 03 stycznia 2019 /

Święta, święta i po świętach. Za nami Sylwester, huczne witanie nowego czasu. Wchodząc w nowe zadajemy pytanie, co przyniesie, czym zaskoczy, jakie marzenie spełni.

Monarszy orszak w Kielcach

Kielce / 02 stycznia 2019 /

Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej zainaugurowany zostanie kolejny Orszak Trzech Króli w Kielcach. Barwny korowód wyruszy również z kieleckiego Rynku.

Strona 2 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna