Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami XVIII Dzień Papieski

Kielce / 08 października 2018 /

W najbliższą niedzielę, czyli 14 października, będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego święta jest: Promieniowanie ojcostwa.

Około 4 tys. wiernych z diecezji kieleckiej uczestniczyło w jubileuszowej X Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Wierni otrzymali od biskupa kieleckiego błogosławieństwo papieskie.

Weź do ręki różaniec

diecezja kielecka / 07 października 2018 /

 „Podajcie mi moją broń” – mówił święty ojciec Pio, wskazując na różaniec. Przez tę prostą, kontemplacyjną modlitwę człowiek może doświadczyć wielu łask i cudów. W październiku Kościół katolicki szczególnie zachęca do jej odmawiania.

Konsekracja kościoła Kapucynów

Kielce / 04 października 2018 /

Ksiądz biskup Jan Piotrowski w czwartek, 4 października 2018 roku, dokonał konsekracji kościoła św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Uroczystość była połączona z odpustem.

Bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej, delegat ds. Duszpasterstwa Sportowców oraz członek Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Rady ds. Społecznych, spotkał się z Papieżem Franciszkiem @Pontifex_pl. #Synod2018

Październik miesiącem różańca

Kielce / 02 października 2018 /

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Jest ona bardzo popularna wśród wiernych. Zachęcali do niej święci, między innymi św. Jan Paweł II czy św. Ojciec Pio. – Cieszę się z tego, że widzę coraz więcej ludzi odmawiających różaniec. Są to zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Wiele osób modli się na nim w podróży do pracy. To siła każdego człowieka – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - W październiku Kościół katolicki szczególnie zaprasza do modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa na wskroś ewangeliczna, która odsyła nas do rozważania wielu wydarzeń z życia Matki Bożej i Pana Jezusa - mówił w Radiu eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski.

Przyszłość zależy od młodzieży

diecezja kielecka / 30 września 2018 /

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

15 uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka. Stypendia w wysokości 1500 zł. wręczył ks. biskup Marian Florczyk.

Adoracja figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano i Msza św. z Aktem Zawierzenia towarzyszyły odpustowi parafialnemu w Daleszycach. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. bp Marian Florczyk.

Jubileusz 30-lecia świętowało w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Rycerstwo Niepokalanej diecezji kieleckiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Około dwóch tysięcy ministrantów z diecezji kieleckiej spotkało się w dniu swojego święta na kieleckiej Bukówce, by uczestniczyć we wspólnej Eucharystii.  Modlitwie przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej.

Strona 2 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna