online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zmiany w organizacji ruchu

środa, 22 czerwieca 2016 11:57

W związku z obchodami „Święta Kielc 2016” od 24 czerwca od godz. 6:00 do 26 czerwca do godz. 23:30 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu Kielc.

Zmiany w Kodeksie pracy

środa, 13 stycznia 2016 10:27

Od Nowego Roku weszły zmiany w Kodeksie pracy. Od stycznia w życie weszły między innymi zmiany dotyczące rodzicielstwa. Wkrótce (od 22.02) wejdą zmiany dotyczące umów o pracę, umów terminowych. Jakie to są zmiany i czy są korzystne dla pracowników i pracodawców?

Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał kolejnych zmian personalnych wśród księży. Kanclerzem Kurii Diecezjalnej został ks. dr Adam Perz, do tej pory był on proboszczem w Posłowicach oraz wykładowcą w WSD.

Dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego został ks. Mirosław Cisowski, dotychczasowy proboszcz w Kostomłotach, a notariuszem kurii ks. Sebastian Wieczorek.

Wiosenne porządki i zmiany...

środa, 01 kwietnia 2015 18:47

Wiosna to czas ogromnych zmian i porządków, jakie czynimy nie tylko w swoich domach, ale i w życiu. Święta Wielkanocne dają powód do podjęcia różnych decyzji i zrobienia rachunku sumienia. To również okazja do rozpoczęcia czegoś nowego, wraz z budzącą się do życia przyrodą. Robert Majchrzyk postanowił sprawdzić, co takiego stanie się w najbliższych dniach u znanych kielczan.

 

Pobudka o godzinę wcześniej!

piątek, 27 marca 2015 11:57

W najbliższą sobotę pośpimy o godzinę krócej. Czeka nas przestawienie zegarków w związku ze zmianą czasu z zimowego na letni. Od niedzieli będziemy się mogli cieszyć dłuższym dniem. Czy kielczanie są jednak z tego faktu zadowoleni?

 

Bedzie tylko gorzej!

czwartek, 26 lutego 2015 11:26

Prawo o aktach stanu cywilnego. To nowa ustawa która z dniem 1 marca 2015 roku wchodzi w życie. Miała ona wprowadzić zmiany, które docelowo ułatwiają mieszkańcom załatwianie spraw w urzędzie. Niestety przynajmniej na początku nie będzie na pewno lepiej, istnieje też obawa, że nie będzie nawet tak samo tylko gorzej. Dlaczego?

 

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay