Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Szósty stycznia to w kościele katolickim Święto Trzech Króli. Dzień ten jest również Światowym Dniem Misyjnym Dzieci. W bazylice katedralnej w Kielcach odprawiono Mszę świętą w intencji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Eucharystii przewodniczył pasterz Diecezji Kieleckiej, biskup Jan Piotrowski.

 

Rozmowa z ks. Adamem Kaczmarczykiem, wikariuszem w parafii Ducha Świętego w Kielcach

Pięć prelekcji wygłosili kieleccy duchowni podczas specjalnej sesji misjologicznej, która odbyła się w auli im. księdza Biskupa Czesława Kaczmarka w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Wydarzenie zostało zaplanowane w ramach obchodów Nadzwyczajnego Tygodnia Misyjnego. Nie zabrakło też świadectw księży i świeckich z naszej diecezji, którzy pracowali na misjach.

Polska i Europa ciągle zmagają się z problem nieznajomości Jezusa. Tymczasem wszyscy wierzący powołani są do głoszenia Ewangelii. Jezus, słowami "idźcie i nauczajcie" wzywa ich do zaangażowania misyjnego.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach wzięli udział w zbiórce odzieży na rzecz misji. Przedstawiciele szkoły przekazali zebrane ubrania do specjalnych kontenerów ustawionych przy kieleckiej katedrze. Akcja ma na celu realizację projektów edukacyjnych w krajach misyjnych, gdzie posługują misjonarze z naszej diecezji.

Rozmowa księdzem Antonim Sokołowskim, misjonarzem na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Strona 1 z 8