Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

– Pokazujemy piękno tego instrumentu i to, dlaczego jest on tak cenny dla całego regionu świętokrzyskiego – tak o filmie opowiadającym o organach Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie mówi Grzegorz Pruski, organista i współtwórca produkcji. Obraz jest już dostępny w sieci.

Już w sobotę, 23 listopada, świętować będziemy jubileusz 30. rocznicy powstania Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. św. Cecylii. Uroczystość rozpocznie Msza Święta pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Koncert Muzyki Sakralnej w Katedrze

niedziela, 28 lipca 2019 18:45

W niedzielę, 28 lipca bezpośrednio po Mszy św o godz 18 w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Emilii Ogonowskiej-Jaroń, oboistki, absolwentki AM w Katowicach oraz w Bydgoszczy, teoretyka muzyki i wokalistki, nauczycielki w ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach i organisty Marcina Madeja.

Organy zabrzmią w Jędrzejowie

czwartek, 20 czerwca 2019 19:00

W czwartek, 20 czerwca, w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się wyjątkowy koncert organowy z okazji uroczystości Bożego Ciała.

Alicja Węgorzewska, Jerzy Trela i Maciej Zakościelny. Takie gwiazdy będą gośćmi tegorocznego XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który rozpocznie się w najbliższą sobotę w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Podczas festiwalu wystąpią również Zespoły Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz "Śląsk".

 

Niech zabrzmią organy

wtorek, 07 kwietnia 2015 13:36

Parafia Miłosierdzia Bożego wzbogaciła się o nowe, 40–głosowe organy, zbudowane specjalnie dla tej świątyni. Przypomnijmy, że ostatni taki instrument był poświęcony w 1991 roku, w parafii św. Józefa na kieleckim Szydłówku.

Strona 1 z 2