Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Tydzień Modlitw o Jedność

czwartek, 12 stycznia 2017 16:36

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod takim hasłem będzie przebiegał w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tradycyjnie chrześcijanie różnych wyznań będą spotykać  się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach.

Jubileuszowy Dzień Judaizmu w Kielcach

czwartek, 12 stycznia 2017 07:10

Kielce staną się miejscem 20. Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Tradycyjnie, wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jer. 20,7). 

 

 

Modlitwa w 35. rocznicę

wtorek, 13 grudnia 2016 19:26

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kieleckiej katedrze zgromadzili się przedstawiciele związków zawodowych, duchowni oraz lokalne władze. Zebrani modlili się w intencji ojczyzny oraz tych, którzy poświęcili zdrowie lub życie sprzeciwiając się komunistycznemu reżimowi. - Ta intencja jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy pojawiają się w Polsce ludzie, którzy próbują przekonywać, że było to takie „kulturalne wydarzenie” i nic szczególnego na ulicach Polski się nie działo. Tym bardziej trzeba pamiętać o tych prawie stu osobach, dla których stan wojenny oznaczał ofiarę ze swojego życia – mówił do zebranych na początku Mszy świętej ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej w Kielcach.

Noc pamięci o świętych

poniedziałek, 31 października 2016 20:29

- Trzeba się cieszyć z nowej tradycji wpisującej się w przestrzeń życia Kościoła kieleckiego – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski odnosząc się do Nocy Świętych. Ordynariusz kielecki przewodniczył uroczystościom organizowanym w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

„Pamiętamy o ponad 30 tys. osób”

środa, 05 października 2016 00:15

Za Patricię, Ahmeda, Etienne i tysiące innych osób, które poniosły śmierć w wyniku ucieczki na Stary Kontynent modlili się kielczanie. W kościele akademickim odbyło się nabożeństwo w intencji uchodźców próbujących znaleźć schronienie przed wojną.

Daleszyckie Uwielbienie

niedziela, 19 czerwca 2016 21:25

Tomasz Żółtko, EXODUS 15, Siloe i Serafinki to wykonawcy, którzy uświetnili swoim występem Koncert Uwielbienia zorganizowany na Rynku w Daleszycach. Część rozrywkową poprzedziła współna Msza św.

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay