Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wydruk 3D prezentem dla papieża

poniedziałek, 07 listopada 2016 16:35

Kielczanie przyszykowali prezent dla papieża Franciszka. Ojciec Święty otrzyma łączącą tradycję i nowoczesność filiżankę. Upominek został w pełni zaprojektowany i wykonany w kieleckim Instytucie Designu. Przedmiot jest wyjątkowy ponieważ najprawdopodobniej nikt wcześniej czegoś podobnego… nie wydrukował.

ŚDM: spotkania w Brzegach

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 01:13

ŚDM: spotkania w Brzegach

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 01:07

Spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Brzegach miały niezwykłą głębię i klimat. Widać to na forografiach naszej fotoreporterki Kamili Błaszkiewicz.

Papież: Zamieńcie kanapę na buty wyczynowe

niedziela, 31 lipieca 2016 00:37

Papież Franciszek podczas modlitewnego czuwania z młodzieżą na Campus Misericordiae wygłosił homilię do zebranych. W swoim przemówieniu odniósł się do konfliktów powstających między narodami i do wielkiego potencjału drzemiącego w młodzieńczym działaniu. - Dzisiejszy świat chce od was, byście byli aktywnymi bohaterami historii, bo życie jest piękne zawsze wtedy, kiedy chcemy je przeżywać, zawsze wtedy, gdy chcemy pozostawić ślad. Historia wymaga dziś od nas, byśmy bronili naszej godności i nie pozwalali, aby inni decydowali o naszej przyszłości – przekonywał papież Franciszek.

ŚDM - Droga Krzyżowa

sobota, 30 lipieca 2016 01:38

Piątkowa droga krzyżowa na krakowskich Błoniach w obiektywie Kamili Błaszkiewicz.

W Polsce przebywa Papież Franciszek, który spotka się z młodymi ludźmi podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski przewodniczył także Mszy świętej na Jasnej Górze.

W homilii wspomniał św. Jana Pawła II i św. Faustynę, którzy stali się pośrednikami bezcennych darów, jakie dotarły do całego Kościoła i całej ludzkości. "Znamienne jest, że obecna rocznica chrztu waszego narodu zbiega się dokładnie z Jubileuszem Miłosierdzia" - mówił Papież. 

Strona 1 z 3

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay