online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.  Odbędzie się ono 28 stycznia  o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Podczas spotkania podsumowana zostanie działalność dzieci i młodzieży w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

[FOTO] Najpiękniejsze szopki wybrane

czwartek, 12 stycznia 2017 18:28

Wyłoniono zwycięzców II Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 88 prac w dwóch kategoriach wiekowych  nagrodzono 21 szopek wykonanych przez 26 uczniów. 

 

Świąteczny rozkład jazdy autobusów

piątek, 23 grudnia 2016 13:45

Komunikacja miejska wrzuca niższy bieg. W czasie świąt Bożego Narodzenia kieleckie autobusy na najpopularniejszych liniach pojadą rzadziej. Z kolei w Wigilię skorzystamy z komunikacji bez nadzwyczajnych utrudnień, ponieważ obowiązywać będzie standardowy sobotni rozkład jazdy. W pierwszy i drugi dzień świąt autobusy wszystkich linii pojadą jak w niedzielę, ale z pewnymi uszczupleniami.

O dawnych zwyczajach świątecznych

sobota, 17 grudnia 2016 11:31

Jak dawniej na kielecczyźnie obchodzono święta Bożego Narodzenia i jakie temu towarzyszyły zwyczaje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć książce „Magia świąt, Zimowy cykl świąteczny w tradycyjnych zwyczajach mieszkańców kieleckich wsi” autorstwa Ewy Tomaszewskiej, etnografa z Muzeum Wsi Kieleckiej

Świątecznie w Dworku Laszczyków

sobota, 17 grudnia 2016 18:10

Na wspólne kolędowanie w Dworku Laszczyków zaprasza w najbliższą niedzielę Muzeum Wsi Kieleckiej. Nie zabraknie regionalnych potraw i wyrobów, a także spotkania ze świątecznymi zwyczajami ludowymi.

Do sklepów trafił nowy album Romualda Lipko, kompozytora największych polskich przebojów, lidera Budki Suflera, zatytułowany „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” z udziałem gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, znanych m.in. ze współpracy z Lipko - Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej oraz Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka, którzy byli związani z legendarną Budką Suflera. Na albumie towarzyszą im znani młodzi artyści: Paulla, Ewa Szlachcic, Grzegorz Wilk i Kovalczyk.

Strona 1 z 4

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay