Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

– Rechot historii bluźnierczym głosem ludzi tej epoki wciąż rani miliony polskich serc i moje także – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W Eucharystii uczestniczyli związkowcy „Solidarności”, władze państwowe i samorządowe oraz mieszkańcy naszego miasta.

– Życzę księdzu biskupowi satysfakcji z tego, że jest w głównym nurcie historii Zbawienia – powiedział podczas Mszy Świętej z okazji piątej rocznicy ingresu biskupa Jana Piotrowskiego ksiądz Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystą Mszę Świętą w bazylice katedralnej koncelebrowali biskupi pomocniczy oraz kapłani diecezji kieleckiej.

W piątek 29 listopada biskup kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził piątą rocznicę Ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach. Z tej okazji tego dnia o godzinie 18 odprawiona zostanie Msza Święta w kieleckiej katedrze. 

– Niech Duch Święty nieustannie oświeca naszą drogę do prawdy o sobie i do tej, której źródłem jest Jezus Chrystus – mówił biskup kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy Świętej inaugurującej nowy roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Pracę i posługę misjonarzy mogą zobaczyć kielczanie na specjalnej wystawie, która znajduje się przy bazylice katedralnej. Wyjątkowa ekspozycja opatrzona jest cytatami osób związanych z działalnością misyjną.

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na rzecz pana Jana, znanego jako "kościelny", który mieszkał w pomieszczeniach przy toaletach obok bazyliki katedralnej w Kielcach. Organizatorzy zebrali prawie 90 tysięcy złotych i chcą kupić mieszkanie dla mężczyzny. Ale czy zainteresowany będzie chciał w nim zamieszkać?

Strona 1 z 5