Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

Rok 2017 jest poświęcony świętemu bratu Albertowi, żyjącemu na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie. Był człowiekiem znanym z wielkiego poświęcenia i wyjątkowej działalności dobroczynnej na rzecz najbiedniejszych. 

Misja Sudan

15 stycznia 2017 /

Rozmowa z Bartłomiejem Wróblewskim z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”. 

Dialog źródłem prawdy

Kielce / 15 stycznia 2017 /

- W modlitwie i dialogu człowiek zawsze poznaje prawdę o sobie –powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Judaizmu.

Wyłoniono zwycięzców II Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 88 prac w dwóch kategoriach wiekowych  nagrodzono 21 szopek wykonanych przez 26 uczniów. 

 

Wiktoria Sator, Łukasz Ślepecki i Wiktoria Wojas – to uczniowie, którzy będą  reprezentować diecezję kielecką na etapie ogólnopolskim  27.Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród 36 osób rywalizujących na etapie diecezjalnym, to oni okazali się najlepsi. 

 

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod takim hasłem będzie przebiegał w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tradycyjnie chrześcijanie różnych wyznań będą spotykać  się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach.

Wspólne kolędowanie

Kielce / 12 stycznia 2017 /

12 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek.  Podczas wydarzenia, które swoją artystyczną wymową nawiązuje do świątecznej tradycji, nie zabraknie Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Podczas imprezy będzie można wziąć udział we wspólnym kolędowaniu wraz z duchownym oraz posłuchać występu zespołu Pozytywnie Nakręceni oraz grupy Uśmiech. Odautorska kolędę zaprezentują przed przybyłymi także policjanci z Wojewódzkiej Komendy Policji.

 

 

Wszystko zaczyna się od odkrywania w sobie pasji przez nauczyciela i zachęcenie młodzieży do ciężkiej, wytężonej pracy  - takiego źródła sukcesu Liceum Ogólnokształcącego  imienia świętej Jadwigi Królowej, które zajęło 10. Miejsce w ogólnopolskim rankingu upatruje jego dyrektor – siostra dr Natalia Białek. 

 

Kielce staną się miejscem 20. Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Tradycyjnie, wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jer. 20,7). 

 

 

Marszałek województwa, burmistrzowie i wójtowie spotkali się z biskupem kieleckim księdzem Janem Piotrowskim. W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się tradycyjna noworoczna uroczystość lokalnych władz i ordynariusza diecezji kieleckiej. - Spotkanie ma charakter bożonarodzeniowy, noworoczny, z pewnym dystansem do polityki. Zwracamy jednak uwagę na to jest bliskie sercu tych wszystkich, którzy są zaangażowani w działalność samorządową – mówił biskup ksiądz Jan Piotrowski.

Rozmowa z ks. dr. Miłoszem Hołdą, filozofem, wykładowcą UPJPII w Krakowie i WSD w Kielcach.

Orszak Trzech Króli w Kazimierzy Wielkiej

Kazimierza Wielka / 09 stycznia 2017 /

Jak relacjonuje strona internetowa tamtejszej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Najpierw zatrzymaliśmy się przy szopce, która stoi przy Domu Sióstr Służebniczek, następnie poszliśmy oddać hołd Jezusowi przy szopce w Grocie.

 

Orszak w Skalbmierzu

08 stycznia 2017 /

W piątek, 6 stycznia, orszak Trzech Króli przeszedł również ulicami Skalbmierza. Spotkanie rozpoczęło się o 11:30 na miejskim rynku.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Kielce/Włoszczowa / 06 stycznia 2017 /

Za nami Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Kielcach obchody tego dnia połączone były z uroczystościami związanymi ze świętem Trzech Króli.

Strona 1 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay