online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Akatyst ku czci św. Józefa wykonany zostanie dziś podczas Sumy Odpustowej o godz. 18.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach - Niewachlowie.

Czekają na Panamę

Diecezja Kielecka / 19 marca 2018 /

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku  w Panamie. W diecezji kieleckiej na wyjazd zapisało się już 50 osób.

Młodzież z Teatru „Pod Górnym Kościołem”, który działa przy Sanktuarium św. Józefa wystawił sztukę pt. „Bici biją”. Sztuka według tekstu Inki Dowlasz przedstawia wielowymiarowość przemocy i agresji wśród młodych ludzi. To historia uniwersalna, do której może się wydarzyć w każdej szkole.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na V niedzielę Wielkiego Postu (18 marca 2018).

 

Święty Józef nie wypowiada w Ewangeliach ani jednego słowa. Jak więc napisać na jego temat niemalże 130-stronicową książkę? Dokonał tego kardynał Gianfranco Ravasi.

Rozmowa z ks. Janem Iłczykiem, kustoszem Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.  

Nasi księża w gremiach KEP

diecezja kielecka / 15 marca 2018 /

W czasie 378. Zebrania Plenarnego KEP, które odbywało się w Warszawie w dniach 13 i 14 marca 2018 r., biskupi zatwierdzili kandydatury dwóch księży z naszej diecezji.

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Przed nami Droga Krzyżowa na Karczówkę. Nabożeństwo odbędzie się w piątek 23 marca. Jest to najstarsza w Kielcach Droga Krzyżowa ulicami miasta.

Za nami kolejna przedświąteczna zbiórka żywności. - Kielczanie byli bardzo hojni. Zebraliśmy naprawdę dużo produktów - powiedziała Emilia, jedna z wolontariuszek, która włączyła się w tegoroczną akcję.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na IV niedzielę Wielkiego Postu (11 marca 2018).

 

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

V Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej odbędzie się w dniach 10-11 marca 2018 (sobota, niedziela) w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Rusza kolejna przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Około 1200 wolontariuszy będzie stacjonowało w ponad 70 sklepach w naszym regionie. Zebrana żywność jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących.

Strona 1 z 70

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna