online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W tym miesiącu przypada trzecia rocznica Ingresu Księdza Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Katedry Kieleckiej. Uroczystości z tym związane będą miały miejsce w środę, 29 listopada.

W Centrum Duszpasterstwa Akademickiego „Wesoła54” w najbliższy czwartek odbędą się Zaduszki Jazzowe. – To już druga edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się ono o 18.30 Mszą świętą w intencji zmarłych ze środowiska akademickiego Kielc. Po niej nastąpi nabożeństwo zatytułowane „Modlitwa Dźwiękiem” – zapowiedział ks. dr Rafał Dudała, rektor kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dzień dla ubogich

diecezja kielecka / 19 listopada 2017 /

Eucharystią w kieleckim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, której przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk rozpoczęły się w diecezji kieleckiej obchody I Światowego Dnia Ubogich. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego posiłku.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

W niedzielę, 19 listopada obchodzić będziemy I Światowy Dzień Ubogich. Specjalne uroczystości w tym dniu organizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. – Jest to odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka – informuje ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora organizacji.

Znów zabrzmią kolędy

Kielce / 17 listopada 2017 /

Przed nami XI Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły szósty rok życia, a także dorośli. Zapisy przyjmowane będą do 4 grudnia – informuje ks. Andrzej Waligórski, dyrektor Festiwalu.

Duszpasterstwo Akademickie Wesoła 54 organizuje wyjątkowe wydarzenie. 23 listopada odbędą się Akademickie Zaduszki Jazzowe.

W Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach trwają rekolekcje duszpasterzy sportowców. Uczestniczy w nich ponad sześćdziesięciu kapłanów z całej Polski.

Nowa siedziba Radia eM Kielce uroczyście otwarta. Poświęcenia budynku przy ul. Sienkiewicza 2 dokonał ks. biskup Jan Piotrowski. W wydarzeniu wzięło udział wiele osób, między innymi księża diecezji kieleckiej, władze miasta i regionu a także przedstawiciele kieleckich i regionalnych instytucji.

„Staropolskie piśmiennictwo związane z Sanktuariami  Maryjnymi Diecezji Kieleckiej” – to tytuł wykładu jaki mogli wysłuchać wszyscy ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu Towarzystwa Przyjaciół Archiwum Diecezjalnego im. bł. Wincentego Kadłubka w Kielcach. Referat wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, prezes Towarzystwa.

 

Wyróżnili za wsparcie misji

Warszawa / 13 listopada 2017 /

Wręczenie medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” towarzyszyło obchodom 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Za niegodną mamonę nikomu i nigdy nie oddajmy Polski i jej wolności – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Święto Niepodległości.

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach.

Nowy biskup pomocniczy ksiądz Andrzej Kaleta świecenia biskupie przyjmie w sobotę 9 grudnia o godzinie 10 w bazylice katedralnej. Głównym konsekratorem będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski, natomiast współkonsekratorami - nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio oraz metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

Strona 1 z 61

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna