Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Mamy 7 nowych księży

Kielce / 27 maja 2017 /

- Dziś po ludzku dopełnia się to, co w Wielki Czwartek wybrzmiało z ust Jezusa kiedy swoich apostołów uczynił kapłanami – powiedział ks. biskup Jan Piotrowski udzielając siedmiu diakonom święceń prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Rozmowa z księdzem Łukaszem Zygmuntem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

„Gender. Spojrzenie krytyczne” – to właśnie ta publikacja była tematem ostatniego spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Twórcy tej pozycji mówili o jej zawartości a także najważniejszych przesłaniach. Wydarzenie połączone było z panelem dyskusyjnym.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach rusza z programem staży misyjnych. W tym roku, pierwszy taki staż odbędzie czterech kleryków: Wojciech Rutczyński, Damian Liwocha oraz Tomasz i Łukasz Chowaniec. Opiekunem grupy będzie ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych.

We wtorek 30 maja o godz. 19.00 w parafii pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się spotkanie z Tomaszem Terlikowskim. 

Tłumy wiernych uczestniczyły we wprowadzeniu relikwii św. Rity do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej, którego 22 maja 2017 r. dokonał ks. dr Adam Perz – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Blisko 200 osób uczestniczyło w Drodze Światła, która przeszła ulicami centrum Kielc. Uroczystościom przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Przed nami 11. Integracyjne  Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 2 czerwca w Masłowie.  

Około tysiąca osób uczestniczy w Rodzinnej Majówce z księdzem biskupem Marianem Florczykiem. Rowerzyści  ok. godz. 10. wyruszyli z placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach. Wczesnym popołudniem dotrą do Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

Zbiórka makulatury i elektrośmieci, żywa szopka,  festyny, kiermasze, a także modlitwa i pamięć – wierni z diecezji kieleckiej nieustannie myślą o krajach misyjnych. Dzięki temu pomoc otrzymało już wielu mieszkańców najodleglejszych zakątków świata. Potrzeby jednak nadal są duże.

Rozmowa z księdzem doktorem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Ulicami Kielc przejdzie Droga Światła. Wydarzenie odbędzie się 22 maja. Początek o godzinie 19:30. 

Kilka słów o gender

Kielce / 18 maja 2017 /

„Gender. Spojrzenie krytyczne” to publikacja będąca pokłosiem konferencji naukowej, jaka odbyła się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Gościem Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc był ksiądz profesor Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego tej uczelni, a zarazem jeden ze współredaktorów książki.

W czwartek, 25 maja o godz. 17. 00 odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie książka  „Gender – spojrzenie krytyczne". 

Strona 1 z 48

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay