Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Krzyż stał się nam bramą” – to hasło tegorocznego XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż, który zgromadził dziś tysiące pątników. Do Sanktuarium na Łysej Górze dotarli także uczestnicy VI Pielgrzymki Rowerowej na Święty Krzyż.

Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 zostało otwarte podczas uroczystości zorganizowanej przy ulicy Cmentarnej w Kielcach. To wyjątkowe miejsce, gdzie zobaczymy papamobile, którym jeździł św. Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski.

23 września rozpoczynają się misje parafialne w kościele Ducha Świętego w Kielcach. To niezwykle ważny czas dla wiernych i kapłanów posługujących w parafii. Cały czas trwa również specjalny odpust udzielony na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej.

Mija 50 lat od śmierci i 100 lat od stygmatyzacji św. Ojca Pio. Z tej okazji, parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach organizuje uroczyste Triduum ku czci jednego z największych świętych XX. wieku.

"Kostka" świętuje

Kielce / 18 września 2018 /

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. św. Stanisława Kostki uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej uczcili święto swojego patrona. Uroczystości zostały połączone ze ślubowaniem klas pierwszych.

Poświęcenie plecaków, taniec, śpiew i dobra zabawa – tak wyglądała tegoroczna edycja spotkania pod nazwą „Kochane Pierwszaki”, która odbyła się w kieleckiej Hali Legionów. Uroczystego błogosławieństwa najmłodszym udzielił biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kielecki Caritas wraz z Instytutem Pamięci Narodowej rozpoczął współpracę, której celem jest zaangażowanie wolontariuszy szkolnych kół Caritas w projekty organizowane na rzecz naszej ojczyzny.

Jubileuszowa Msza Święta  z Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach była transmitowana w Telewizji Polonia. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. –Dziś dziękujemy Bogu za 60 lat naszej parafii i poprosimy o błogosławieństwo i pomoc dla rodzin całego świata ­– mówił ksiądz Jan Iłczyk proboszcz i kustosz świątyni.

W sobotę odbył się VII Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Kielce znane i nieznane”. Pomysłodawcą i głównym uczestnikiem wydarzenia był ks. biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Mszą Świętą w kaplicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych rozpoczęły się uroczystości 29-lecia jednostki. Eucharystię odprawił ksiądz pułkownik Jacek Karliński, kapelan Domu Księży Emerytów.

Wierni diecezji kieleckiej podczas uroczystej Mszy świętej w kieleckij Bazylice Katedralnej uczcili pierwszą rocznicę śmierci księdza biskupa Kazimierza Ryczana. Biskup senior diecezji kieleckiej zmarł 13 września 2017 r.

Biskup zasłuchany w Boga i człowieka

Diecezja Kielecka / 13 września 2018 /

Mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. biskupa Kazimierza Ryczana. O zmarłym biskupie kieleckim powstaje publikacja oparta między innymi o świadectwa i wspomnienia ludzi. Redaktorem publikacji pod tytułem: „Wierny Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” jest ks. Tomasz Rusiecki, ojciec duchowny księży diecezji kieleckiej.

Strona 1 z 98

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna