Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Z okazji jubileuszy

Kielce / 21 czerwca 2017 /

Muzeum Diecezjalne w Kielcach w czwartek 29 czerwca o godz. 17 zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Sub Tuum Praesidium”, który w przekładzie oznacza „Pod Twoją obronę”. Ekspozycja jest dedykowana Matce Bożej, a sporządzona została z okazji trzech okrągłych rocznic.

Nominacje nowych proboszczów

Diecezja Kielecka / 20 czerwca 2017 /

Biskup Kielecki Jan Piotrowski nominował nowych proboszczów parafii diecezji kieleckiej.

Wakacje z Caritas

Diecezja kielecka / 20 czerwca 2017 /

Ponad 600 dzieci pochodzących z ubogich rodzin wyjedzie w tym roku na kolonie, które  organizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. Najmłodsi będą wypoczywać we Władysławowie, Pogorzelicy, w Zakopanem a także w podkieleckim  Kaczynie. Oprócz tego organizacja zaplanowała także półkolonie.

Po raz kolejny wierni z diecezji kieleckiej udowodnili, że nie są im obojętne sprawy misji i los naszych misjonarzy. Nie tak dawno  ks. Wojciech Skorupa - proboszcz parafii św. Antoniego w Kokczetawie (Kazachstan) otrzymał mikro-autobus. Samochód został ufundowany przez „MIVA-Polska” - z ofiar, które składamy m.in. przy poświęceniu pojazdów.  Dzięki niemu kapłan może docierać do wszystkich parafian. Ksiądz Skorupa serdecznie dziękuje.

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach rusza z programem staży misyjnych. W tym roku, pierwszy taki staż odbędzie czterech kleryków: Wojciech Rutczyński, Damian Liwocha oraz Tomasz i Łukasz Chowaniec. Opiekunem grupy będzie ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych.

Za nami XV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Mszy św. przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk, a homilię wygłosił ks. biskup biskup Jan Piotrowski.

W kościele akademickim Św. Jana Pawła II w Kielcach wybrzmiał w niedzielę Graduał Wiślicki.

Gwiazdy wystąpiły na Kadzielni w koncercie pt „Alleluja, czyli Happy Day 2”. Na scenie kieleckiego amfiteatru zaśpiewała między innymi Kasia Moś, tegoroczna reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji oraz znany i lubiany piosenkarz Mietek Szcześniak. Widowisko było kontynuacją podobnego koncertu, który zorganizowany został w zeszłym roku z okazji diecezjalnych obchodów Światowych Dni Młodzieży 2016.

Rozmowa z księdzem Pawłem Samiczakiem, wikariuszem parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Boże Ciało w Kielcach

Kielce / 15 czerwca 2017 /

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Kielc. Uroczystości przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. 

Uroczystość Bożego Ciała

diecezja kielecka / 14 czerwca 2017 /

Przed nami uroczystość Bożego Ciała. – Celebrowana jest ona na cześć Najświętszego Sakramentu, czyli obecności Chrystusa pod postacią chleba i wina. Chrześcijanie w szczególny sposób święcą ciało i krew Jezusa chcąc uczcić ofiarę, jakiej przyrzeczenie zostało złożone podczas Wieczerzy Pańskiej i wypełnione poprzez Mękę – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce

Msza Święta z błogosławieństwem dzieci rozpoczęła uroczystości 10 rocznicy ukoronowania obrazu Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin diademami papieskimi. Wieczorem natomiast zainaugurowano codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W swojej homilii Ordynariusz Kielecki ks. bp Jan Piotrowski nawiązał do ewangelicznej sceny nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję i znaczenia spotkania i daru dla drugiego człowieka.

Tłum ludzi wziął udział w 5. Uwielbieniu w centrum miasta. Było to wyjątkowe wydarzenie łączące koncert, wspólne śpiewanie, taniec i modlitwę z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Tym razem spotkaniu przewodniczyło hasło „Niech się stanie”.

Dziś na kieleckim Rynku odbędzie się jubileuszowe, piąte Uwielbienie. Jego data jest inna niż zazwyczaj – na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała. Nie zmieni się natomiast to, co najważniejsze: wyjątkowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Strona 1 z 51

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay