Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Choć centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamia jeszcze przed nami, to dziś rozpoczął się diecezjalny etap spotkania młodych katolików z całego świata.

Nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach rozpoczął się w diecezji kieleckiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Księża też ratowali Żydów

Kielce / 18 stycznia 2019 /

Rozmowa z Ewą Kołomańską, kierownikiem Działu Edukacji Martyrologicznej Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uroczyste powitanie przez miejscową parafię, zwiedzanie i integracja – tak wyglądały pierwsze dni pobytu reprezentantów naszej diecezji na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Panama w Kielcach

Diecezja Kielecka / 15 stycznia 2019 /

Młodzież naszej diecezji wyjechała na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Oprócz modlitwy i spotkania z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie będą mieli okazję do poznania tamtejszych mieszkańców, ich kultury, zwyczajów i tradycji. Nie każdy ma możliwość odbyć pielgrzymkę do Panamy. Okazuje się jednak, że aby poczuć klimat tych niezwykłych dni nie trzeba wybierać się za ocean.

Dwa zespoły, chór i jedna solistka reprezentujący województwo świętokrzyskie zdobyli wysokie miejsca na 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w ostatni weekend w Będzinie. Przedstawiciele naszego regionu otrzymali nagrody w czterech z dwunastu kategorii, w których byli oceniani wykonawcy.

Z młodzieżą trzeba być

Kielce / 14 stycznia 2019 /

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej. 

Najpiękniejsze polskie kolędy, a także pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata zabrzmiały podczas koncertu „Betlejem w Polsce”, który odbył się w Hali Legionów w Kielcach. Przed publicznością wystąpili artyści reprezentujący siedem narodowości wywodzących się z różnych chrześcijańskich tradycji.

– Świętość nie jest ekskluzywnym towarem i przywilejem, ale drogą każdego chrześcijanina – mówił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas uroczystości konsekracji wdów z naszej diecezji. Obrzęd odbył się w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki dokonał uroczystego posłania młodych z naszej diecezji, którzy wyruszą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wyjadą już w poniedziałek.

Ponad 200 dzieci uczestniczyło w III Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Spotkaniu przewodniczył biskup Andrzej Kaleta.

W niedzielę konsekracja wdów

Diecezja Kielecka / 10 stycznia 2019 /

13 stycznia o godzinie 13 w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach odbędzie się uroczystość konsekracji wdów z diecezji kieleckiej. To niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła.

Strona 1 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna