Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum

Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka

  • 3 czerwca 2017
  • Parking przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim
  • al. IX Wieków Kielc 3, Kielce
  • 11:00-16:00

„Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka” – to hasło imprezy, którą wojewoda Agata Wojtyszek organizuje z okazji święta najmłodszych mieszkańców regionu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 czerwca przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Na miejscu rodzice będą mogli załatwić formalności związane z wyrobieniem paszportu, a o zabawy dla dzieci zadbają animatorzy, policjanci i wojskowi.

Wakacje za pasem. Niektórzy z nas planują wypoczynek za granicą. Co prawda w obrębie Unii Europejskiej możemy poruszać się bez paszportu, ale podczas wycieczek poza granice wspólnoty taki dokument jest niezbędny. Wyrobienie paszportu trochę trwa, a nie każdy może sobie pozwolić na wizytę w urzędzie na tygodniu. Festyn z okazji Dnia Dziecka będzie okazją do tego, by formalności załatwić nieco omijając kolejkę. - Nasza akcja „Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka” to wydarzenie organizowane po to, by ten dokument można było w dzień wolny, na spokojnie wyrobić sobie i pociechom. To także impreza organizowana po to, by rodziny mogły spędzić czas wolny wspólnie - mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

Dla różnego rodzaju służb taka impreza jest okazją do promowania swojej działalności. Świętokrzyscy policjanci będą uczyć przez zabawę. - Przede wszystkim chcemy promować bezpieczeństwo w tym dniu. To już tak naprawdę przeddzień wakacji. Nadchodzi okres beztroski, zabawy, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie na przykład przy zbiornikach wodnych - mówi Artur Bielecki, zastępca komendanta wojewódzkiego.

Przed dziećmi tajemnice swojej pracy będą odsłaniali również żołnierze z Bukówki. - Zaprezentujemy sprzęt wojskowy, na którym pracujemy, szkolimy się, na którym służyliśmy na misjach w Iraku czy Afganistanie. Wiemy, że w społeczeństwie jest wielu młodych, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Narodowych Sił Zbrojnych. Zapraszamy ich, by dowiedzieli się jak wygląda służba wojskowa na dzień dzisiejszy - mówi major Arkadiusz Radziński z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Przypomnę, że wykaz dokumentów niezbędnych przy wyrabianiu paszportu znajdziemy na stronie obywatel.gov.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna