Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»"Zobacz jazz" z Kieleckim Teatrem Tańca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

"Zobacz jazz" z Kieleckim Teatrem Tańca

  • 5 października 2018
  • Duża Scena Kieleckiego Centrum Kultury
  • 19.00

Spektakl "Zobacz Jazz. Hymn of Life & Golden Ages" zainauguruje nowy sezon artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca. Wydarzenie odbędzie się w pierwszy piątek października na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Widowisko Kieleckiego Teatru Tańca to podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które dziś odkrywamy na nowo.

Zobacz Jazz to spektakl, którego całość tworzą dwie kompozycje choreograficzne "Hymn of Life" stworzony przez Jean Claude Marignale oraz Golden Ages, którego twórcą jest Jean Charles Zambo.

Akt I "Hymn of Life" to taneczna alegoria współczesnych relacji międzyludzkich. Środkami artystycznymi, jak styl tańca modern jazz i jazz rock dotykamy takich pojęć jak odmienność kulturowa i rasowa, obalanie granic społecznych, konflikty pokoleń, niezbywalna potrzeba wolności. 40 lat temu taniec jazz rock stał się pomostem łączącym czarnych i białych, pokolenia młodzieży i pokolenia ludzi dojrzałych, pomostem pomagającym im komunikować się oraz tworzyć dobre relacje. Dziś również pozwólmy kolejnym pokoleniom porozumiewać się przez taniec jazzowy. Jest on jak esperanto ruchu, forma która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje, powoduje stan euforii i przenika wszelkie różnice, jest Hymnem do radości, pokoju i życia.

Akt II "Golden Ages" to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX wieku. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom, czyli miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19 i będzie trwał ponad półtorej godziny. 

Rezerwacja biletów  pod numerem telefonu 41 367 67 12 oraz za pośrednictwem strony internetowej http://ktt.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/816

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna