Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»Zaduszki w Filharmonii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

Zaduszki w Filharmonii

  • 30 października 2018
  • Sala koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
  • 18.30
  • 12 zł, 8 zł

Zmarłym muzykom i pracownikom Filharmonii Świętokrzyskiej będą poświęcone Zaduszki muzyczne, które odbędą się 30 października o godzinie 18.30 w sali koncertowej Filharmonii. Podczas koncertu artyści będą wspominać szczególnie Zofię Zamojską-Pabich w pierwszą rocznicę jej śmierci.

Ostatnie dni października, przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, to czas wspominania tych, których już nie ma, osób nam bliskich, z którymi dzieliliśmy radości i smutki, o których pamięć nie powinna zaginąć. Dlatego Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony ludziom kultury: muzykom i pracownikom, którzy wpisali się w historię tej instytucji, wypełniając swoją misję krzewienia i pielęgnowania muzycznych wartości.

Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli artyści – profesjonaliści, ale i pełne entuzjazmu zespoły amatorskie, pragnący w ten sposób oddać hołd tym, którzy byli dla nich ważni czy to ze względu na bliskie relacje, czy też na wieloletnią współpracę. W programie będzie można usłyszeć utwory zarówno muzyki klasycznej (m.in.: Siciliana Pergolesiego, Nokturn Des-dur i Polonez As-dur Chopina, Koncert d-moll Albinoniego), jak i opracowania melodii czy piosenek z repertuaru znanych gwiazd estrady (One day in your life Michaela Jacksona). Koncert poprowadzi Stefan Kutrzeba, pianista i pedagog, były dyrektor Szkoły Muzycznej w Kielcach, zasłużony animator życia kulturalnego w mieście, od lat zaprzyjaźniony z Filharmonią i jej pracownikami.

W przerwie koncertu organizatorzy zapraszają na lampkę wina. Sponsorem jest Jacek Wiatrowski.

Bilety w cenie 12 złotych normalny i 8 złotych ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach od 9 do 17, a w dniu koncertu od godziny 9 do momentu rozpoczęcia koncertu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna