Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»XVI Przegląd Teatrów Alternatywnych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

XVI Przegląd Teatrów Alternatywnych

  • 10 listopada 2016

Dwanaście spektakli z różnych stron Polski, a w tym monodramy, komedie czy sztuki skłaniające do refleksji. Tak można streścić program XVI Przegląd Teatrów Alternatywnych. Wydarzenie kulturalne, które rozpocznie się w Kielcach w najbliższy czwartek (10 listopada) potrwa cztery dni. 

Pierwsze inscenizacje będą grane w galerii Echo. - To dla tych, którzy nie wiedzą, że istniej coś takiego, jak teatr alternatywny, że istnieje coś takiego jak Teatr Ecce Homo, mimo że działamy już 20 lat. W ten sposób wysyłamy sygnał, że coś się dzieje w Kielcach – wyjaśnia Anna Kantyka-Grela, kierownik artystyczny amatorskiej grupy artystów. W przestrzeni galerii handlowej o godzinie 17 wystąpi Teatr Ecce Homo ze spektaklem „Mastaba”. Następnie inscenizację pt. „Go” zagra Teatr Terminus a Quo z Nowej Soli. To jedna z najstarszych polskich scen alternatywnych, która działa już od 40 lat. Trzecią czwartkową inscenizację będziemy mogli zobaczyć już na Bazie Zbożowej o godzinie 20. Z monodramem dla widza dorosłego pt. „3xRudnicki” wystąpi Wojciech Kowalski z Katowic.

Tegoroczny przegląd wpisuje się w obchody 20-lecia Teatru Ecce Homo, organizatora wydarzenia. - Z tej okazji zaprosiliśmy naszych teatralnych przyjaciół, z którymi spotykamy się na festiwalach w całej Polsce – mówi Anna Kantyka-Grela, kierownik artystyczny sceny.

Podczas kieleckiego Przeglądu Teatrów Alternatywnych wystąpią artyści z Warszawy, Chojnic czy z Poznania. Wstęp na spektakle jest bezpłatny, ale obowiązują bezpłatne wejściówki. Można je odebrać w Bazie Zbożowej.

Program przeglądu można przejrzeć na stronie internetowe Teatru Ecce Homo.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna