Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KALENDARZ WYDARZEŃ»WYSTAWA: Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WYDARZENIA KULTURALNE KIELCE

WYSTAWA: Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci

  • 1 grudnia 2017
  • Instytut Dizajnu
  • ul. Zamkowa 3, Kielce
  • 18.00

Instytut Dizajnu zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, które odbędzie się 1 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Głównej.

Na wystawie „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu w Kielcach, IDK przedstawi Oskara Ziętę zarówno jako projektanta produktów i marek produkcyjnych, jak i projektanta technologii oraz innowatora. Z wystawy dowiemy się w jaki sposób łączy on zdobytą w Polsce i za granicą wiedzę inżynieryjną z wrażliwością artysty. Na wystawie zaprezentowane zostanie pełne spectrum jego działalności, przybliżając sylwetkę artysty, przedstawiając dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia, które pozwoliły na wzmocnienie wizerunku polskiego wzornictwa na świecie.

Na wystawie pojawią się zarówno obiekty o mocnym nacechowaniu artystycznym, jak i kolekcje bliższe naszej codzienności, dzięki czemu IDK chce zainteresować większą liczbę zwiedzających.

Wystawa dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego miała premierę latem tego roku w Muzeum Miasta Gdyni. W Kielcach wystawa potrwa do 11 lutego 2018.

Wydarzenia towarzyszące: 2.12 godz. 11.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie z udziałem projektanta

Kuratorki wystawy: Anna Śliwa i Izabela Bołoz

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna